Selekcjoner Heynen i siedmiu debiutantów

Siatkówka

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen z rozmachem rozpoczął budowanie drużyny. Zaczął od przeglądu kadr i w pierwszym meczu przeciwko Kanadzie (1:3) skorzystał z usług aż siedemnastu zawodników! Wśród nich znalazło się siedmiu debiutantów.

Spotkanie w katowickim Spodku Polacy rozpoczęli w składzie: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Damian Schulz (debiut), Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek (debiut), Jan Nowakowski (debiut) – libero Michał Żurek (debiut).

 

W trakcie spotkania belgijski szkoleniowiec dokonał licznych roszad w składzie. Na parkiecie pojawili się Marcin Janusz (debiut), Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Maciej Muzaj, Marcin Komenda (debiut), Bartosz Kurek i libero Kacper Piechocki (debiut). 

 

 

W meczu z Kanadą, będącym selekcjonerskim debiutem Heynena, zadebiutowało więc również siedmiu siatkarzy, w tym aż czterech pojawiło się w wyjściowym składzie. Z tego grona najlepiej punktowali Kwolek i Schulz, którzy wywalczyli po siedem oczek.

 

Grający w eksperymentalnym zestawieniu Polacy przegrali w Katowicach 1:3, ale już w poniedziałek 21 maja będą mieli okazję do rewanżu. Tym razem podejmą Kanadę w Hali Okrąglak w Opolu. W najbliższy piątek 25 maja podopieczni Heynena rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów siatkarzy.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze