"Infinit Iniesta". Piękne pożegnanie legendy w zwycięskim meczu Barcelony

FC Barcelona wygrała 1:0 z Realem Sociedad w meczu ostatniej kolejki La Liga. Po ostatnim gwizdku oprócz świętowania mistrzostwa kraju miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Z klubem po 22 latach pożegnała się jego legenda - Andres Iniesta.

Duma Katalonii bardzo solidnie przygotowywała się do tego meczu. Nie dość, że po jego zakończeniu miała się odbyć dekoracja nowych mistrzów Hiszpanii, to jeszcze trzeba było godnie pożegnać piłkarza, który w Barcelonie spędził niemalże całą swoją karierę. 22 piękne lata, 32 trofea - tak dużo zdobył jeszcze tylko Leo Messi. Jak powiedział prezydent "Barcy" Josep Maria Bartomeu Iniesta nie był najlepszym piłkarzem druzyny, ale najważniejszym owszem.

Od samego początku nie brakowało emocji. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, które mogły dać im bramki, jednak żadna nie została wykorzystana. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 57. minucie meczu pokaz umiejętności dał Philippe Coutinho uderzając zza linii pola karnego idealnie w okienko nie dając bramkarzowi Realu szans na obronę.

W 82. minucie trener Ernesto Valverde zasygnalizował zmianę. Boisko pośród gromkich oklasków ze łzami w oczach opuścił Iniesta, a zastąpił go Alcacer Paco. Hiszpan w następnym sezonie wystąpi w barwach japońskiego Vissel Kobe.

Starcie z Barceloną było również ostatnim dla piłkarza Realu Sociedad. Swój ostatni, 533. mecz rozegrał Xabi Prieto.

Barcelona - Real Sociedad 1:0 (0:0)
Bramka: Coutinho 57'

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Piue, Mina, Alba - Rakiric, Busquets, Iniesta (82' Paco) - Dembele (53' Suarez D.), Suarez, Coutinho (67' Messi)

Real Sociedad: Moya - Elustondo (71' Odriozola), Navas, Llorente, De La Bella - Illarramendi, Zurutuza (89' Prieto) - Januzaj (63' Canales), Juanmi, Oyarzabal - Willian Jose

Żółte kartki: Suarez, Alba, Rakitic - Navas, Januzaj