Pułkownik Głuszczak o "Projekcie Wojownik": Chcemy pomagać weteranom

Sporty walki

W programie Puncher Extra Time pojawił się pułkownik Szczepan Głuszczak. Pomysłodawca "Projektu Wojownik" opowiedział, na czym polega ta inicjatywa i dlaczego została ona wprowadzona w życie.

Celem projektu jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

 

- "Projekt Wojownik" to inicjatywa, która jakiś czas temu narodziła się w mojej głowie, a teraz udaje się to zrealizować. Hasło, jakie na początku mi przyświecało, to kto najlepiej zrozumie wojownika? Drugi wojownik. Weterani są wojownikami i osobami, które mają za sobą niebezpieczne misje poza granicą kraju. Wielokrotnie była to wojna. Kiedy przyjeżdżają do Polski, to czasami trudno im przywyknąć do normalnej rzeczywistości. Kiedy żołnierz wraca z Iraku czy Afganistanu, to jest bardziej podatny na wszystkie bodźce. Czegoś im brakuje, więc pomyślałem, że tym elementem jest walka wręcz, a więc MMA. Możemy skonfrontować dwóch zawodników, a chodziło mi o sport utylitarny. Stąd też ten pomysł - przyznał pomysłodawca "Projektu Wojownik" pułkownik Szczepan Głuszczak.

 

W ten pomysł zaangażowani są m.in. Tomasz Drwal oraz Łukasz Jurkowski.

 

- Chcieliśmy, by szkolenia prowadziły osoby znane ze sportów walki. Starałem się dotrzeć do zawodników walczących w UFC czy KSW i dzięki Tomaszowi Drwalowi udało się dotrzeć do czołówki polskiego MMA. Pierwszym będzie Łukasz Jurkowski, który już w piątek poprowadzi pierwsze zajęcia - dodał.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie