Wicemistrz świata i mistrz Europy zakończył karierę!

Siatkówka
Wicemistrz świata i mistrz Europy zakończył karierę!
fot. CyfraSport

498 rozegranych spotkań, 21 lat w siatkówce, z czego ostatnie 2 w Indykpolu AZS Olsztyn. Wspaniały zawodnik i legenda reprezentacji Polski Daniel Pliński postanowił zakończyć karierę siatkarską. Z kadrą Pliński wywalczył między innymi mistrzostwo Europy w 2009 roku, natomiast trzy lata wcześniej został wicemistrzem świata.

Pliński rozpoczyna karierę siatkarską w klubie Korab Puck. W 2000 roku grał już w Stolarce Wołomin, z którą awansował do Polskiej Ligi Siatkówki. Następnie był zawodnikiem Polskiej Energii Sosnowiec oraz Jastrzębskiego Węgla. Najpiękniejsze wspomnienia "Plina" ma z Bełchatowa, gdzie w latach 2007-14 występował w zespole PGE Skry. Z bełchatowianianmi zdobył 5 tytułów mistrza Polski, a także trzy razy sięgał po Puchar Polski.

Pliński jest mistrzem Europy z Turcji (2009), a także olimpijczykiem z Pekinu (2008), gdzie z Polską awansował do ćwierćfinału. W 2006 roku był członkiem ekipy Raula Lozano, która sensacyjnie zajęła 2. miejsce w mistrzostwach świata. Za sukcesy z drużyną narodową został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze