Emery pierze brudy. "W PSG szefem jest Neymar"

Piłka nożna
Emery pierze brudy. "W PSG szefem jest Neymar"
fot. PAP/Panoramic

O tym, że Neymar po przejściu do Paris Saint-Germain ma duży wpływ na działanie klubu mówi się już od dawna. Potwierdzenie tych pogłosek wypłynęło z ust byłego szkoleniowca francuskiego zespołu Unai Emery'ego. Hiszpan na łamach France Football News przyznał, że w PSG szefem jest nie trener, a Neymar.

Nie minął jeszcze tydzień odkąd Emery rozstał się z PSG, a już zabrał się za pranie brudów. Hiszpański szkoleniowiec potwierdził to, co było powtarzane od początku sezonu we francuskich mediach - klubem rządzi Neymar. - Wiem, kiedy jestem najważniejszą osobą w klubie, a kiedy nie jestem. Przykładowo w Manchesterze City szefem jest Pep Guardiola, w PSG musi nim być Neymar. Nie trener. Neymar - skomentował baskijski szkoleniowiec.

 

Dopóki Emery był menadżerem paryskiego zespołu trzymał język za zębami. Dla dobra drużyny nie narzekał na najważniejsze ogniwa swojej drużyny, w tym Neymara. Starał się nawet bronić go po problemach, w które Brazylijczyk regularnie się pakował.

- Każdy trener w klubie przekazuje swoją wiedzą i dzieli się swoją charyzmą, prowadząc piłkarzy. W każdym klubie trener musi znać swoje miejsce, piłkarze również. W Paryżu tego nie było. Parę miesięcy temu jeden z piłkarzy PSG podszedł do mnie i powiedział, że się zmieniłem. A to było oczywiste, byłem już innym trenerem z Neymarem niż bez Neymara. Przechodziliśmy przez długi proces aklimatyzacji piłkarza. Nie było to instynktowne, gdyż trenowanie zawodników największych, takich jak Neymar, Messi czy Ronaldo, nie jest łatwe. Są najlepsi na świecie i musisz się do nich dostosowywać. Zobaczcie, dlaczego Pep tak dobrze radzi sobie w City. Nie ma bowiem wielkich osobowości, megagwiazd, którym musi sprostać – ocenił. W Arsenalu Emery problemów z piłkarzami raczej mieć nie będzie. W klubie brakuje bowiem wielkich osobowości.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze