Polacy na plakacie Festiwalu Filmu w Paryżu

Piłka nożna
Polacy na plakacie Festiwalu Filmu w Paryżu
fot. PAP

W dniach 31 maja-3 czerwca odbędzie się w Paryżu szósta edycja festiwalu filmowego poświęconego piłce nożnej. Ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata w Rosji tematy Europy Wschodniej będą na pierwszym planie.

Jednym ze szlagierów będzie film dokumentalny poświęcony reprezentacji Polski. Nie tej dzisiejszej, ale tej, która w 1982 roku w Hiszpanii zdobyła brązowe medale.

W filmie mają być pokazane wszystkie wydarzenia towarzyszące naszej reprezentacji. Gdy w Polsce trwało zaburzenie polityczne, kraj był na przełomie społecznym, a Solidarność była na językach wszystkich Polaków, wywołując poruszenie na całym wolnym świecie, piłkarze dali znaki wielkiego patriotyzmu.

Film "Mundial poza grą" z naszymi piłkarzami w roli głównej będzie wyświetlony trzeciego czerwca w sali Point Ephémère w X dzielnicy Paryża. Po filmie będzie można uczestniczyć w debacie na temat ówczesnych wydarzeń w kraju.

Amatorzy i pasjonaci futbolu będą mogli obejrzeć w sumie siedem filmów, zarówno fikcyjnych, jak i dokumentalnych poświęconych więzom pomiędzy futbolem i krajom z Europy Wschodniej. Nie zabraknie także innych ciekawych tematów wokół futbolu.

W przestrzeni wystawowej będzie można również obejrzeć wiele ciekawych eksponatów fotoreporterów i artystów z całego świata.

 

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie