Jednym ze szlagierów będzie film dokumentalny poświęcony reprezentacji Polski. Nie tej dzisiejszej, ale tej, która w 1982 roku w Hiszpanii zdobyła brązowe medale.

W filmie mają być pokazane wszystkie wydarzenia towarzyszące naszej reprezentacji. Gdy w Polsce trwało zaburzenie polityczne, kraj był na przełomie społecznym, a Solidarność była na językach wszystkich Polaków, wywołując poruszenie na całym wolnym świecie, piłkarze dali znaki wielkiego patriotyzmu.

Film "Mundial poza grą" z naszymi piłkarzami w roli głównej będzie wyświetlony trzeciego czerwca w sali Point Ephémère w X dzielnicy Paryża. Po filmie będzie można uczestniczyć w debacie na temat ówczesnych wydarzeń w kraju.

Amatorzy i pasjonaci futbolu będą mogli obejrzeć w sumie siedem filmów, zarówno fikcyjnych, jak i dokumentalnych poświęconych więzom pomiędzy futbolem i krajom z Europy Wschodniej. Nie zabraknie także innych ciekawych tematów wokół futbolu.

W przestrzeni wystawowej będzie można również obejrzeć wiele ciekawych eksponatów fotoreporterów i artystów z całego świata.