French Open: Przerwany mecz Hurkacza. Polak prowadzi 2:0 w setach!

Mecz Huberta Hurkacza z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open został przerwany z powodu deszczu. Tenisiści zeszli z kortu w Paryżu przy stanie 6:2, 6:2 dla Polaka.

Opady pojawiły się, gdy Hurkacz prowadził 4:1 w inauguracyjnej partii, ale kontynuowano grę. Po wygraniu przez Polaka kolejnego gema sędzia zarządził przerwę, ale zawodnicy nie opuścili kortu, tylko czekali na krzesełkach pod parasolami. Po kilku minutach wrócili wznowili rywalizację. Zeszli do szatni po zakończeniu drugiego seta.

Hurkacz do zasadniczej części paryskiego turnieju awansował z trzystopniowych kwalifikacji. Wcześniej raz próbował dostać się do turnieju tej rangi - w styczniowym Australian Open odpadł jednak w drugiej rundzie eliminacji.

W światowym rankingu plasuje się na 188. pozycji. Starszy o sześć lat Sandgren jest 54. w tym zestawieniu. Amerykanin szerszej publiczności dał się poznać, gdy w tegorocznym Australian Open dotarł niespodziewanie do ćwierćfinału. Wyeliminował m.in. Szwajcara Stana Wawrinkę i Austriaka Dominica Thiema.

Zawodnik z USA nie ma dużego doświadczenia w turniejach wielkoszlemowych. Poza udanym startem w Melbourne wystąpił w nich jeszcze dwukrotnie - w ubiegłorocznych edycjach French Open i US Open przegrał mecze otwarcia.

Hurkacz chce dołączyć do Magdaleny Fręch, która już w niedzielę wywalczyła w Paryżu awans do drugiej rundy. Mecz otwarcia przegrała natomiast Magda Linette, a w kwalifikacjach odpadł Kamil Majchrzak.