Mityng w Turnovie: Małachowski z minimum na mistrzostwa Europy

Lekkoatletyka
Mityng w Turnovie: Małachowski z minimum na mistrzostwa Europy
fot. Cyfrasport

Piotr Małachowski uzyskał 64,84 w konkursie rzutu dyskiem na mityngu lekkoatletycznym w czeskim Turnovie i wypełnił minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. Zwyciężył Jamajczyk Fedrick Dacres - 68,35, a drugi był Niemiec Daniel Jasinski - 66,59.

Małachowski jest pięciokrotnym triumfatorem memoriału Ludvika Danka w północnej części Czech. Oddał swój najlepszy rzut w tym sezonie. Liderem w tym roku jest właśnie Dacres. W lutym w Kingston uzyskał 69,83.

Z powodu kontuzji kolana dwukrotny srebrny medalista olimpijski Małachowski pierwszy oficjalny rzut w tym roku oddał dopiero w sobotę. Na mityngu w Halle uzyskał 62,33. Dzień później w Radomiu miał 62,01. Minimum na ME w Berlinie wynosi 63,50.

W Turnovie startował też Robert Urbanek, który uzyskał 63,88 i uplasował się na piątej pozycji. Minimum wypełnił już wcześniej.

Rzut dyskiem jest koronną konkurencją memoriału. Troje Polaków startowało też w skoku w dal. Mateusz Jopek był drugi (7,55), Patryk Bachar - czwarty (7,45), natomiast Katarzyna Wróbel (5,68) zajęła 12. miejsce.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze