Nowi współpracownicy Runjaica w Pogoni Szczecin

Piłka nożna
Nowi współpracownicy Runjaica w Pogoni Szczecin
fot. Cyfrasport

Robert Kolendowicz i Dietmar Brehmer będą asystentami trenera Kosty Runjaica w drużynie piłkarskiej ekstraklasy Pogoni Szczecin.

Po półrocznej pracy w Szczecinie trener Runjaic postanowił po raz pierwszy wybrać sobie asystentów do prowadzenia zespołu Pogoni. Do kolejnych rozgrywek zespół wraz z nim przygotowywać będą Dietmar Brehmer oraz dotychczasowy trener-koordynator Akademii Pogoni Szczecin – Robert Kolendowicz.

Ze sztabu i klubu odchodzi natomiast Edi Andradina, który zrezygnował z pracy. Trener i były piłkarz żegna się po siedmiu latach. Nieco ponad dwa sezony brylował na boisku, a jesienią 2013 roku, gdy zakończył karierę piłkarską, został trenerem pracującym przy pierwszym zespole, w rezerwach oraz jako skaut. Jeszcze wcześniej reprezentował Pogoń w latach 2004-2007.

Jako trener w I zespole współpracował m.in. z Kostą Runjaicem, Dariuszem Wdowczykiem, a przez pewien czas także z Janem Kocianem i Czesławem Michniewiczem.

Miejsce Kolendowicza w Akademii Pogoni zajmie od 1 lipca były zawodnik i kapitan Pogoni Szczecin – Maksymilian Rogalski. 35-latek zakończył kilka tygodni temu karierę piłkarską w Wiśle Płock i wraca do stolicy Pomorza Zachodniego.

44-letni Brehmer, to polski trener urodzony w Warszawie. Większość kariery piłkarskiej i trenerskiej spędził na Śląsku. Jako piłkarz reprezentował barwy Rozwoju Katowice, Górnika Zabrze i Polonii Bytom oraz klubów niższych lig niemieckich. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem, m.in. prowadził drugoligowe zespoły Rozwoju Katowice czy ROW Rybnik. Ostatnio pracował jako asystent Jurija Szatałowa w GKS Tychy (zwolnieni w październiku 2017).

„Rozmawialiśmy z trenerem Runjaicem, gdy on już pracował w Szczecinie. Wcześniej się nie znaliśmy. Zaprosił mnie na rozmowę i stało się. Jestem w Szczecinie. Chcę całe serce oddać tej pracy” – powiedział Brehmer.

37-letni Kolendowicz z Pogonią związany jest od kilku lat. W przeszłości reprezentował barwy Sokoła Pniewy, Amiki Wronki, Lecha Poznań, GKS Bełchatów, Korony Kielce, ŁKS Łódź, Odry Wodzisław i Zagłębia Lubin. Z tym ostatnim klubem zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2006/07.

W 2010 r. przeniósł się na Pomorze Zachodnie wiążąc się najpierw z Pogonią Szczecin, a potem Flotą Świnoujście. Ma na koncie 98 meczów w ekstraklasie. Po zakończeniu gry w 2015 r. rozpoczął pracę trenerską z młodzieżą Pogoni.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie