MŚ 2018: Kamiński jest gotowy do treningów

Piłka nożna
MŚ 2018: Kamiński jest gotowy do treningów
fot. Cyfrasport

Asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, Bogdan Zając przyznał, że Marcin Kamiński jest już zdrowy i gotowy do treningów. Po południu piłkarze przeprowadzą otwarty trening na zgrupowaniu w Arłamowie.

- Z Marcinem już wszystko w porządku i prawdopodobnie weźmie udział w popołudniowym treningu. Pozostali zawodnicy odbyli już indywidualne zajęcia. Rano przeprowadziliśmy analizę, a potem zawodnicy ćwiczyli w siłowni i na boisku. To były zajęcia motoryczne. Po południu odbędzie się trening typowo piłkarski. Do końca tygodnia mamy zaplanowane po dwa treningi dziennie – powiedział Zając na środowej konferencji prasowej.

 

Podobnie jak dwa lata temu, biało-czerwoni przygotowują się do ważnego turnieju w Arłamowie.

 

- Ciężko porównywać przygotowania do mistrzostw Europy 2016 do obecnych. Wiele się zmieniło. Mamy też wiele znaków zapytania, ale z każdym dniem więcej się dowiadujemy. Każdy zawodnik będzie przygotowywany oddzielnym torem. Musimy się dostosować do warunków, które mamy – podkreślił Zając.

 

W konferencji wziął udział również Piotr Zieliński, którego rozwój piłkarski bardzo docenił Robert Lewandowski.

 

- Na pewno postaram się, aby być czołową postacią w naszym zespole. Chcę się przyczynić do sukcesu naszej drużyny narodowej – przyznał pomocnik Napoli.

 

Rywalami Polaków na mundialu w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

- Mieliśmy już pierwszą odprawę o Senegalu, bo to nasz pierwszy rywal w Rosji. Na pewno to mocny zespół, ale ma swoje słabości – ocenił Zieliński.

 

Popołudniowy trening biało-czerwonych będzie miał otwarty charakter. Rozdano na niego 800 wejściówek. Obecny będzie również premier Mateusz Morawiecki, który w środę przyleciał do Arłamowa.

 

- Premier zaprosił grupę dzieci z domu dziecka. Nie zmieniamy z tego względu naszych planów. Zaprosiliśmy premiera i dzieci na popołudniowy trening. Być może będzie okazja do wspólnego zdjęcia – przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

W zgrupowaniu bierze udział 32 zawodników, ale 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

 

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie