Trener przygotowania fizycznego kadry: Mamy plan na Błaszczykowskiego

Piłka nożna

Jakub Błaszczykowski od wielu lat jest kluczowym ogniwem reprezentacji Polski, jednak ciężko przewidzieć jego formę przed MŚ 2018. Zawodnik Wolfsburga ma też gorszy okres przygotowawczy niż przed niezwykle udanym Euro 2016. Trener przygotowania fizycznego kadry twierdzi jednak, że ma "konkretny plan, aby go optymalnie przygotować".

Podczas konferencji reprezentacji Polski Marcin Feddek zapytał trenera przygotowania fizycznego, a więc Remigiusza Rzepki o szanse dojścia do pełni zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego. "Dwa lata temu postawiłeś go na nogi, jednak teraz dużo więcej nie grał. Czy będzie w takiej formie jak na Euro 2016, skoro przerwa była zdecydowanie dłuższa?" - spytał dziennikarz Polsatu Sport.
 
"Codziennie pracujemy nad kwestiami drobnych, małych pobolewań, na które Kuba się skarży. W czwartek wraca na boisko, na razie ma zajęcia indywidualne, jest wprowadzany systematycznie. Jesteśmy pełni nadziei i mamy konkretny plan, aby go przygotować do występów w Rosji" - skomentował Rzepka.
 
Zawodnik Wolfsburga nie może zaliczyć sezonu 2017-2018 do udanych. Zaliczył zaledwie dziewięć wyystępów w Bundeslidze (jedna bramka), tracąc przy tym pięć miesięcy gry między listopadem, a kwietniem ze względu na kontuzje. Kuba wrócił do gry dopiero w końcówce sezonu.
 
Wypowiedź trenera przygotowania fizycznego na temat Błaszczykowskiego w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze