Nowy przyjmujący w ONICO Warszawa

Siatkówka
Nowy przyjmujący w ONICO Warszawa
fot. Cyfrasport

Przyjmujący BBTS Bielsko-Biała Piotr Łukasik podpisał roczny kontrakt z ONICO Warszawa. To czwarte wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Stephane Antigę przed sezonem 2018/19.

– Bardzo cieszę się na myśl o nowych wyzwaniach. Mam nadzieję, że Warszawa będzie znakomitym miejscem do mojego indywidualnego rozwoju. Priorytetem jest jednak stworzenie silnej ekipy i walka o wysokie cele w PlusLidze – powiedział nowy przyjmujący ONICO Warszawa.

Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi, Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy – w 2017 roku został zawodnikiem BBTS Bielsko-Biała.

W minionym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem bielszczan, którzy nie utrzymali się w PlusLidze. W 28 meczach zdobył 362 punkty i 2 statuetki MVP. Piotr Łukasik ma 208 cm wzrostu, waży 115 kg. Jego zasięg w ataku to 355 cm, a w bloku 325 cm. W nadchodzącym sezonie 24-letni przyjmujący będzie występował z numerem 7.

RM, ONICO Warszawa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie