EBT Finals 2018: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka ręczna
EBT Finals 2018: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W sobotę w Starych Jabłonkach rozpoczną się finały Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej – EBT Finals 2018. W imprezie udział wezmą 24 (12 żeńskich i 12 męskich) najlepsze klubowe drużyny Europy. Transmisja turnieju w Polsacie Sport Extra!

Wśród 24 drużyn znajdują się zwycięzcy ubiegłorocznych finałów we włoskiej miejscowości Gaeta, czyli drużyny – Detono Zagreb z Chorwacji (mężczyźni) i Club Balonmano Playa Algeciras z Hiszpanii (kobiety).

 

W Starych Jabłonkach zagrają także 4 polskie ekipy – BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Piotrków Trybunalski w turnieju mężczyzn oraz Red Hot Czili Buk i Team Poland w turnieju kobiet.

 

Do Starych Jabłonek zawitała już delegacja Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, która oceniła stan przygotowań do turnieju. Zarówno EHF jak i przybywające do plażowej stolicy Warmii i Mazur drużyny chwalą obiekt będąc pod wielkim wrażeniem głównego boiska z trybunami mogącymi pomieścić ponad 2000 widzów.

 

Swoje kursy odbyli również sędziowie, delegaci oraz trenerzy, którzy zaznajomili się z częścią teoretyczną i praktyczną kursu, a od czwartku mieli okazję czynnie uczestniczyć w rozgrywkach.

 

Odbyła się także, ostatnia przed rozpoczęciem turnieju, konferencja prasowa, na której organizatorzy oraz przedstawiciele polskich drużyn podkreślali wspaniałą lokalizację imprezy oraz wyrażali nadzieję, że licznie przybyli do Starych Jabłonek kibice wezmą udział w tym wspólnym święcie piłki ręcznej plażowej.

 

Zawody finałowe rozpoczęły się w czwartek o godz. 9:00. Już pierwszy mecz na boisku głównym dostarczył wielu emocji, bowiem Team Poland - drużyna złożona z reprezentantek Polski - zmierzyła się z obrończyniami tytułu, Club Balonmano Playa Algeciras (0:2).

 

Dla podopiecznych Marka Karpińskiego turniej ten jest jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec lipca w rosyjskim Kazaniu. Druga z polskich drużyn w turnieju kobiet, KS Red Hot Czili Buk, rozpoczęła swój udział na boisku nr 2 o godz. 10:00 meczem przeciwko szwajcarskiej drużynie Beachqueens (2:1).

 

W turnieju mężczyzn obie polskie drużyny zagrały swoje pierwsze mecze o godz. 12:00 – BHT Auto Forum Petra Plock zmierzyła się na boisku nr 1 z węgierską drużyną Salgótarjáni Strandépítok BHC (0:2), a zwycięzcy inauguracyjnego turnieju PGNiG Summer Superligi w Poznaniu, drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski rozpoczęła rywalizację przeciwko chorwackiej drużynie Chemo Profili Zagreb (0:2).

 

Finały EBT to jednak nie tylko rywalizacja najlepszych drużyn klubowych starego kontynentu. We czwartek i piątek zapraszamy najmłodszych kibiców do świętowania Sportowego Dnia Dziecka. Wśród licznych konkursów i atrakcji znajdzie się dmuchane miasteczko, malowanie twarzy czy turniej mega darta. Będzie można również spróbować swoich sił na piasku grając w piłkę ręczną plażową niczym profesjonalni zawodnicy. Turniejowi towarzyszyć będą również koncerty na specjalnie postawionej nad jeziorem Szeląg Mały estradzie. Do wspólnego gotowania zaprosi także wszystkich kibiców Karol Okrasa.

 

Plan transmisji Klubowych Mistrzostw Europy EBT Finals 2018:

 

Sobota

 

I mecz ćwierćfinałowy kobiet, godz. 14:15, Polsat Sport Extra.
II mecz ćwierćfinałowy kobiet, godz. 15:00, Polsat Sport Extra.

 

I mecz ćwierćfinałowy mężczyzn, godz. 16:30, Polsat Sport News.
II mecz ćwierćfinałowy mężczyzn, godz. 17:15, Polsat Sport News.

 

Niedziela

 

I mecz półfinałowy kobiet, godz. 10:30, Polsat Sport Extra.
Mecz finałowy kobiet, godz. 15:30, Polsat Sport Extra.

 

I mecz półfinałowy mężczyzn, godz. 11:15, Polsat Sport Extra.
Mecz finałowy mężczyzn, godz. 16:30, Polsat Sport Extra.

 

Ceremonia zakończenia, godz. 17:30, Polsat Sport Extra.

AŁ, Zprp.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze