Garbarnia Kraków w barażu o awans do Nice 1 Ligi

W ostatniej 34. kolejce II ligi Garbarnia Kraków pokonała 2:0 Wisłę Puławy na wyjeździe i to klub ze stolicy Małopolski zajął czwarte miejsce. Dzięki temu krakowianie kosztem Radomiaka Radom zagrają w meczach barażowych o awans do Nice 1 Ligi.

W kończącym sezon spotkaniu II ligi o prawo gry w barażu liczyła się Garbarnia oraz Radomiak. Radomianie przed 34. kolejką zajmowali czwartą pozycję i mieli wszystko w swoich rękach. Musieli wygrać w Bełchatowie z GKS-em, żeby być pewnymi walki w barażu o Nice 1 Ligę.

Zespół z centralno-wschodniej Polski miał trudne zadanie, bowiem spadkowicz z zeszłego sezonu z Nice 1 Ligi w ostatnim czasie prezentował wysoką formę. Podpieczni Artura Derbina potwierdzili to i zatrzymali drużynę gości, która nie była w stanie strzelić gola w trzecim z rzędu meczu na obcym terenie. Ostatecznie padł bezbramkowy remis i to Garbarnia szykuje się do walki o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Krakowski zespół pewnie 2:0 pokonał na wyjeździe Wisłę Puławy. Gole dla beniaminka II ligi strzelili Tomasz Ogar w 57. minucie oraz Serhij Krykun, który dziesięć minut przed końcem ustalił wynik meczu. Zespół prowadzony przez trenera Mirosława Hajdo w niedzielę dowie się z kim przyjdzie im rywalizować w meczach barażowych. Ostatnia kolejka Nice 1 Ligi zostanie rozegrana 3 czerwca o 12:45 z wyjątkiem meczu Odra Opole - Olimpia Grudziądz (1:0), który odbył się w sobotę.

Rywalem Garbarni będzie ktoś z trójki Górnik Łęczna, Stomil Olsztyn lub Pogoń Siedlce.