EBL: Kolejny dreszczowiec we Włocławku! Anwil o krok od mistrzostwa

Kamil Łączyński i Josip Sobin trafiali kluczowe rzuty, a Anwil wygrał z BM Slam Stalą 84:80 i tym samym prowadzi 3-2 w wielkim finale Energa Basket Ligi. Transmisja meczu numer sześć w poniedziałek od 17.30 w Polsacie Sport.

Początek spotkania nie był zaskakujący, ponieważ był bardzo wyrównany. Dopiero później dzięki trójkom Michała Chylińskiego goście zdobyli siedem punktów przewagi. Cała drużyna BM Slam Stali była niezwykle skuteczna i powiększała prowadzenie. Po rzucie Grzegorza Surmacza po 10 minutach było 27:19.

W drugiej kwarcie sytuację starał się zmieniać Josip Sobin, ale ostrowianie ciągle nie pozwalali na zbyt wiele. W pewnym momencie Anwil zanotował jednak serię 10:0 i po efektownym wsadzie Ivana Almeidy oraz rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie mieliśmy remis - po 44.

Trzecia kwarta rozpoczęła się po myśli zespołu trenera Emila Rajkovicia - dzięki trafieniu Stephena Holta uciekł na sześć punktów. Późniejsze akcje Marca Cartera powiększyły przewagę do stanu 59:49. BM Slam Stal kontrolowała wydarzenia na parkiecie, po 30 minutach było 69:60.

Włocławianie w czwartej kwarcie gonili wynik - rzuty wolne Quintona Hosleya zbliżyły ich na dwa punkty. Półtorej minuty przed końcem trafienie Sobina dało gospodarzom minimalną przewagę! Niezwykle ważną trójkę trafił też Łączyński, a Anwil wygrał 84:80 i jest o krok od mistrzostwa.

W pierwszej kwarcie BM Slam Stal rzuciła 27 punktów - wszystkie akcje kończyli Polacy (Chyliński, Kostrzewski, Łukasiak, Surmacz). W tak wyrównanym meczu ważne były szczegóły. Anwil rzucił 10 trójek (6 Kamila Łączyńskiego), a rywale 8 - to mogło być kluczowe.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 84:80 (19:27, 25:17, 16:25, 24:11)

Anwil Włocławek: Kamil Łączyński 22, Josip Sobin 18, Ivan Almeida 17, Paweł Leończyk 10, Jaylin Airington 8, Michał Nowakowski 4, Jarosław Zyskowski 4, Quinton Hosley 1, Jakub Wojciechowski 0, Ante Delas 0, Szymon Szewczyk 0

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Marc Carter 18, Mateusz Kostrzewski 14, Michał Chyliński 11, Stephen Holt 10, Nikola Markovic 7, Adam Łapeta 6, Grzegorz Surmacz 6, Szymon Łukasiak 4, Jure Skific 4, Łukasz Majewski 0