Kubiak: Nawet beze mnie ta drużyna będzie walczyć o każdy punkt

Siatkówka

– Mam wolne do przygotowań w Zakopanem. Życzę chłopakom, żeby awansowali, bo wykonujemy naprawdę fajną pracę z nowym trenerem i ta grupa ma charakter i potencjał, ale ja zawsze o tym mówiłem – powiedział po ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w Łodzi Michał Kubiak.

Polscy siatkarze przegrali z Niemcami 1:3 na zakończenie turnieju Ligi Narodów w Łodzi. To pierwsza porażka podopiecznych Vitala Heynena w tych rozgrywkach.

 

– Jest kilku młodych chłopaków z charakterem, którzy nie boją się spojrzeć przeciwnikowi w oczy. To jest ważne, że nie chowamy głowy. Dziś była porażka, ale te porażki będą nas wzmacniać. Czułem, że ten mecz nie będzie najlepszy w naszym wykonaniu, bo były różne rzeczy, o których nie ma sensu mówić na wizji. Przegraliśmy, ale myślę, że ta drużyna pojedzie do Japonii bardziej zmotywowana i będzie wygrywać – stwierdził kapitan reprezentacji Polski.

 

W kolejny weekend, już bez Kubiaka w składzie, Polacy zagrają w Osace (z Włochami, Japonią i Bułgarią), a później w USA i Australii. Kapitan reprezentacji Polski zakończył już udział w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

 

– Wiem, że nawet beze mnie ta drużyna będzie walczyć o każdy punkt. Chłopaki na pewno staną na wysokości zadania i z Japonii, a potem ze Stanów Zjednoczonych i Australii przywiozą dużo zwycięstw – dodał Kubiak.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie