Glik przejdzie konsultacje medyczne w Nicei

Piłka nożna
Glik przejdzie konsultacje medyczne w Nicei
fot. Cyfrasport

Kamil Glik, który doznał urazu na poniedziałkowym treningu reprezentacji Polski przygotowującej się w Arłamowie do mistrzostw świata, we wtorek przejdzie konsultacje medyczne w Nicei - poinformował PZPN na portalu "Łączy nas piłka".

"Glik w czasie treningu doznał uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski udzielił mu natychmiastowej pomocy medycznej na boisku, a następnie wykonano pierwsze badania diagnostyczne w Przemyślu. We wtorek Glik odbędzie konsultacje w Nicei u profesora Pascala Boileau. Po zakończeniu pełnej diagnostyki i konsultacji zostaną podjęte decyzje odnośnie leczenia oraz podane rokowania odnośnie powrotu do pełnego treningu" - napisano w komunikacie.

30-letni obrońca AS Monaco, mimo kontuzji, znalazł się na przesłanej w poniedziałek do FIFA, a później oficjalnie ogłoszonej 23-osobowej kadrze biało-czerwonych na rozpoczynające się 14 czerwca mistrzostwa świata w Rosji. Ekipa trenera Adama Nawałki przygotowania będzie kontynuować jednak w 24-osobowym składzie. Do dyspozycji selekcjonera pozostanie też Marcin Kamiński, który może zastąpić kontuzjowanego Kamila Glika.

"Marcin zostaje z nami. Gdyby okazało się, że Kamil nie będzie mógł polecieć na mundial, jego miejsce zajmie właśnie Kamiński" - przekazał Nawałka.

Kwiatkowski przypomniał, że w przypadku ciężkiej kontuzji zmianę w kadrze można przeprowadzić praktycznie w ostatniej chwili przed pierwszym występem w turnieju. "Oficjalnie zmiany w kadrze możemy dokonać nawet 24 godziny przed pierwszym meczem w mundialu" - tłumaczył.

Polacy zainaugurują występ w MŚ w Rosji 19 czerwca spotkaniem z Senegalem w Moskwie.

Zgrupowanie w Arłamowie zakończy się w czwartek. O godz. 10 rano biało-czerwoni wyjadą do Rzeszowa, skąd polecą do Poznania. Tam dzień później zagrają towarzysko z Chile, a 12 czerwca zmierzą się w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze