Z końcem czerwca 34-letniemu Szwajcarowi kończy się umowa z Juventusem i obrońca zostaje wolnym zawodnikiem. W kolejce chętnych po piłkarza pierwsze miejsce zajął od razu Arsenal, który 5 czerwca dopiął z Lichtsteinerem szczegóły rocznego kontraktu. Tym samym 34-latek będzie w najbliższym sezonie rywalizował o miejsce na prawej obronie z Hiszpanem Hectorem Bellerinem.

 

Gra w Londynie będzie dla defensora pierwszym regularnym kontaktem z angielską piłką. Karierę zaczynał bowiem w szwajcarskim Grasshopper Zurych, skąd w 2005 roku przeszedł do Lille, a następnie w 2008 do Lazio. Na Półwyspie Apenińskim Lichtsteiner grał w dwóch klubach, bowiem w 2011 roku zasilił Juventus, w którym spędził prawie 8 lat. W każdym z siedmiu pełnych sezonów Szwajcar zdobywał wraz z klubem trofeum. W tym czasie zaliczył w barwach Starej Damy ponad 250 występów.

 

W nowym klubie Lichtsteiner będzie grał z numerem "12". Nowy szkoleniowiec Kanonierów Unai Emery tak pokrótce scharakteryzował prawego obrońcę: - Stephan wnosi wielkie doświadczenie i cechy przywódcze do naszego składu. Jest bardzo zdecydowanym zawodnikiem z dużą jakością. Pozwoli nam poprawiać się zarówno na boisku, jak i poza nim.