Nowicki lepszy od Fajdka podczas mityngu w Turku

Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) wynikiem 79,41 zajął pierwsze miejsce, a Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) drugie rezultatem 78,86 w konkursie rzutu młotem w lekkoatletycznym mityngu w fińskim Turku.

Obaj już wcześniej uzyskali minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie (74,00). To druga porażka Fajdka w oficjalnym występie od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W ubiegłorocznych mistrzostwach Polski również pokonał go Nowicki, który w Turku odniósł czwarte zwycięstwo nad zawodnikiem Agrosu Zamość w blisko 70 wspólnych startach.

Tuż za podium w biegu na 200 m była Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot). Czasem 23,97 zajęła czwarte miejsce, ale do minimum PZLA zabrakło jej 0,57 s.

Czwarta, ex aequo z Niemką Friedelinde Petershofen, była również Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa) w skoku o tyczce. Obie pokonały wysokość 4,25. Z kolei o 0,01 s walkę o podium na 100 m przez płotki przegrała Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) - 13,29.