Pięciu kandydatów na trenera hokejowej reprezentacji Polski

Zimowe
Pięciu kandydatów na trenera hokejowej reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

We wtorek wieczorem posiedzenie zakończyła komisja konkursowa, której zadaniem było zapoznanie się z aplikacjami złożonymi przez kandydatów na trenera reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Po weryfikacji wymagań formalnych w walce pozostało pięciu szkoleniowców.

- Wpłynęło sześć kandydatur, ale po weryfikacji jedną z przyczyn formalnych odrzucono. Pozostałych pięć zostało ocenionych, a stosowne informacje otrzymał zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Niestety, nie mogę mówić o konkretnych nazwiskach - powiedział PAP przewodniczący komisji Adam Fras.

 

Szef szkolenia w PZHL zdradził jednak, że cztery aplikacje pochodzą od obcokrajowców. Dokładny termin ogłoszenia nowego selekcjonera nie jest znany, ale zdaniem Frasa zarząd nie będzie długo zwlekał z decyzją.

 

- Co prawda do pierwszego zgrupowania kadry pozostało jeszcze dużo czasu, jednak praca z seniorami nie będzie jedynym obowiązkiem nowego trenera. Chcemy, aby również wspierał szkolenie młodzieży - przyznał.

 

W kwietniu z posadą pożegnał się Ted Nolan. Kanadyjczyk na stanowisku nie przetrwał nawet roku. Biało-czerwoni w mistrzostwach świata Dywizji 1A w Budapeszcie zajęli bowiem ostatnie miejsce i w przyszłym roku będą rywalizowali na trzecim poziomie rozgrywkowym, razem z Ukrainą, Japonią, Estonią, Rumunią i Holandią.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie