Chorwaccy działacze piłkarscy pójdą do więzienia!

Piłka nożna
Chorwaccy działacze piłkarscy pójdą do więzienia!
fot. PAP

Sąd w chorwackim Osijeku skazał za oszustwa finansowe na sześć i pół roku więzienia byłego prezesa Dinama Zagrzeb Zdravko Mamica. Jego brat Zoran - były piłkarz Bayeru Leverkusen i VfL Bochum, a także były trener Dinama - za kratkami ma spędzić cztery lata i 11 miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd udowodnił im przestępstwa finansowe na niekorzyść Dinama Zagrzeb i państwa chorwackiego na sumę 17 mln euro, dokonane przez grupę działająca pod kierunkiem 58-letniego Zdravko Mamica.

W obu przypadkach zabezpieczony został majątek oskarżonych, a wyrok zapadł pod ich nieobecność. Obaj uznali proces za intrygę.

Do więzienia na okres trzech i czterech lat mają powędrować dwaj inni oskarżeni.

W procesie, zeznania w charakterze świadka złożył pomocnik Realu Madryt, kapitan reprezentacji Chorwacji 32-letni Luka Modric. Sąd interesowały okoliczności jego przejścia w 2008 roku z Dinama do Tottenhamu Hotspur.

Modric zeznał wcześniej, że podzielił się połową sumy transferu z prezesem stołecznego klubu. Potem jednak sportowiec wycofał zeznania. Za składanie fałszywych zeznań grozi mu kara pozbawienia wolności do sześciu lat.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie