ŁKS Commercecon Łódź zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń

Siatkówka
ŁKS Commercecon Łódź zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń
fot. PAP

Wicemistrzynie Polski siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wystąpią w sezonie 2018/19 w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do rywalizacji przystąpią od razu w fazie grupowej – poinformowało w środę w komunikacie przesłanym do mediów biuro prasowe spółki.

Jak napisano, odpowiedni wniosek został złożony, a dzięki zmianom w parametrach rankingu Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) będą mogli przystąpić do tej rywalizacji od razu w fazie grupowej.

Biuro prasowe przypomina, że w 2011 roku ŁKS Commercecon Łódź powrócił do rozgrywek na szczeblu centralnym. W sezonie 2016/17 grał już w ekstraklasie i jako beniaminek zajął szóste miejsce. W ostatnim sezonie wywalczył tytuł wicemistrza Polski oraz był finalistą krajowego Pucharu.

W niedawno zakończonych rozgrywkach LM triumfował zespół VakifBank Stambuł. Jak poinformowała spółka w komunikacie przesłanym do mediów, obok ŁKS Commercecon Łódź w fazie grupowej Ligi Mistrzyń 2018/19 wystąpi również mistrz Polski - Chemik Police, a w eliminacjach brązowy medalista - Grot Budowlani Łódź.

– Wiemy, że czeka nas walka z niezwykle wymagającymi rywalami i zrobimy wszystko, aby sportowo i organizacyjnie pokazać, że ŁKS Commercecon zasłużył na udział w europejskich pucharach – napisano w komunikacie.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze