MŚ 2018: Strefa kibica w miejscowości Nawałki

Piłka nożna
MŚ 2018: Strefa kibica w miejscowości Nawałki
fot. PAP

W podkrakowskiej Rudawie, gdzie mieszka trener reprezentacji Polski Adama Nawałka, powstanie Strefa Kibica, w której będzie można wspólnie przeżywać emocje związane z występami biało-czerwonych na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

Nawałka urodził się w Krakowie, ale mieszka w liczącej 1800 mieszkańców Rudawie, oddalonej około 10 kilometrów od stolicy Małopolski. W tej miejscowości występy piłkarskiej reprezentacji przeżywa się więc w wyjątkowy sposób.

- Postanowiliśmy naszym mieszkańcom, ale także i gościom, dać możliwość wspólnego oglądania spotkań Polaków. Tak narodził się pomysł utworzenia strefy kibica. Zostanie ona zlokalizowana na placu obok stadionu naszego klubu LKS Orlęta Rudawa. Rozbijemy tam wielki namiot, ustawimy już zamówiony duży ekran oraz odpowiednie nagłośnienie. Wstęp będzie oczywiście za bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych – powiedział wójt Rudawy Marcin Cieślak.

W rudawskiej strefie kibica będzie można oglądać mecz tylko z udziałem polskiej reprezentacji. Organizatorzy liczą, że biało-czerwoni będą grać na mundialu jak najdłużej. Polacy swój udział w turnieju zainaugurują meczem z Senegalem 19 czerwca.

- Wtedy nastąpi otwarcie naszej strefy. Chcemy zaprosić ojca naszego selekcjonera – Adama Nawałkę seniora. Przygotowujemy też niespodzianki dla kibiców – wyjawił sołtys Rudawy.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie