MŚ 2018: Kontuzja reprezentanta Brazylii na treningu

Piłka nożna
MŚ 2018: Kontuzja reprezentanta Brazylii na treningu
fot. PAP

Wiele wskazuje na to, że reprezentacja Brazylii w pewien sposób podzieli los naszej kadry. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju do pechowego zdarzenia doszło na treningu: Casemiro zaatakował kolegę z linii pomocy, Freda i musiał on opuścić trening. Czy kontuzja wykluczy go z mundialu?

Kilka dni temu rozpoczął się wyścig z czasem Kamila Glika, który uszkodził sobie bark niefortunnym zdarzeniem na treningu kadry. Czy jego los podzieli kluczowa postać Canarinhos? Fred, który 1 lipca wzmocni Manchester United za 52 miliony funtów miał walczyć z Brazylijczykiem Casemiro o miejsce w środku pola, tymczasem starcie obu zawodników może wykluczyć 25-latka z mundialu.
 
Zawodnik Realu zaatakował nogi kolegi z reprezentacji, a ten musiał zostać poddany pomocy lekarskiej, po której opuścił boisko treningowe. Lekarz kadry, Rodrigo Lasmar stwierdził, że na dokładną diagnozę trzeba poczekać 24 godziny.
 
Wymowny był obrazek Freda, który skrywał twarz w rękach, gdy lekarze opatrywali jego nogę. Lasmar przyznał: "Zawodnik może się rano obudzić bez większych dolegliwości, jednak nie byłbym takim optymistą. Rano czeka nas egzamin, musimy czekać" - przyznał. Mówi się o kontuzji kostki, jednak najczarniejszy scenariusz może oznaczać nawet zerwanie więzadeł...
 
Zespół Brazylii przebywa w tej chwili w Londynie, trenując na boisku Tottenhamu jako bazie przed MŚ 2018. Faworyci do końcowego triumfu w imprezie rozpoczną turniej od meczu ze Szwajcarią 17 czerwca, następnie czekają ich mecze z Kostaryką (22 czerwca) i Serbią (27 czerwca).
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie