Challenger Poznań Open: Hurkacz awansował do półfinału

Hubert Hurkacz pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Rosjanina Aleksieja Watutina 6:3, 6:2 i awansował do półfinału tenisowego challengera Poznań Open (pula nagród 64 tys. euro). W sobotę ok. godz. 14 zmierzy się z Włochem Alessandro Gianessim.

Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista (188. miejsce w rankingu ATP), potrzebował zaledwie 74 minut, by wygrać z rozstawionym z numerem ósmym Rosjaninem. Hurkacz w drodze do półfinału wyeliminował nie tylko zwycięzcę sprzed roku, ale także jego finałowego rywala - Guido Andreozziego.

Rosjanin przed południem musiał najpierw dokończyć przerwany w czwartek pojedynek z Niemcem Jeremy Jahnem przerwany przy stanie 1:1 w setach. Trzeciego Watutin wygrał 6:3.

21-letni wrocławianin znakomicie serwował i to było kluczem do zwycięstwa. W całym spotkaniu zanotował 20 asów, jego rywal - żadnego.

"To był bardzo ciężki mecz, ponieważ musiałem cały czas zachować koncentrację. Nie grałem z tyłu kortu tak, jakbym sobie wymarzył, ale świetnie serwowałem. Dzięki temu zwyciężyłem. W drugim secie udało mi się przełamać rywala, utrzymałem serwis na wysokim poziomie. Pod koniec meczu lepiej grałem z głębi kortu, bo poczułem się swobodniej. Po prostu zagrałem bardzo dobry mecz" - ocenił swój występ polski tenisista.

Hurkacz jest pierwszym od 2012 roku Polakiem, który będzie rywalizować w półfinale poznańskiego challengera ATP. Poprzednio ta sztuka udała się Jerzemu Janowiczowi, który sześć lat temu triumfował w tej imprezie.

W piątek rozegrano półfinały debla. W polskim pojedynku Mateusz Kowlaczyk z Szymonem Walkowem pokonali parę Michał Dembek - Jan Zieliński 7:6 (7-5), 6:3.

Kowalczyk trzy lata temu zwyciężył w grze podwójnej w tym turnieju. Wówczas jego partnerem był Rosjanin Michaił Jełgin. Polacy w finale zmierzą się z węgiersko-włoską parą Atilla Balazs - Andrea Vavassori.

Wyniki:

ćwierćfinały gry pojedynczej
Taro Daniel (Japonia, 1) - Facundo Bagins (Argentyna) 6:4, 6:3
Alessandro Gianessi (Włochy) - Atilla Balazs (Węgry) 6:4, 7:5
Hubert Hurkacz (Polska) - Aleksiej Watutin (Rosja, 8) 6:3, 6:2
Quentin Halys (Francja, 6) - Andrea Arnaboldi (Włochy) 6:1, 7:6 (7-3)

pary półfinałowe
Daniel - Halys
Hurkacz - Gianessi

półfinały debla
Atilla Balazs, Andrea Vavassori (Węgry, Włochy) - Roberto Maytin, Nathan Pasha (Wenezuela, USA)
6:4, 7:6 (7-3)
Mateusz Kowalczyk, Szymon Walkow (Polska) - Michał Dembek, Jan Zieliński (Polska) 7:6 (7-5), 6:3.

Transmisja półfinałów Challenger Poznań Open w sobotę w Polsacie Sport News (godzina 12.00 i 14.30).