ME w boksie: Porażka Drabik w 1/8 finału

Sporty walki
ME w boksie: Porażka Drabik w 1/8 finału
fot. PAP

Sandra Drabik (51 kg) przegrała jednogłośnie na punkty z Turczynką Busenaz Cakiroglu w piątkowej walce 1/8 finału bokserskich mistrzostw Europy w Sofii. W sobotnich ćwierćfinałach wystąpią cztery reprezentantki Polski.

29-letnia Drabik ma w dorobku srebro (2011) i brąz (2016) ME oraz wicemistrzostwo Igrzysk Europejskich 2015. Była też mistrzynią kontynentu i świata w kickboxingu.

W czwartek awans do 1/8 finału wywalczyła Aneta Rygielska (60 kg), natomiast z losowania w "ósemce" znalazły się Elżbieta Wójcik (75 kg), Agata Kaczmarska (81 kg) i Lidia Fidura (+81 kg).

Do tej pory polskie zawodniczki stoczyły na bułgarskim ringu sześć walk, z których dwie wygrały. Odpadły z zawodów: Drabik, Anna Góralska (54 kg), Sandra Kruk (57 kg) i była mistrzyni Europy Karolina Koszewska (69 kg).

W sobotnich pojedynkach o wejście do strefy medalowej Rygielska spotka się z Finką Mirą Potkonen, Wójcik z Niemką Sarah Scheurich, Kaczmarska z Turczynką Elif Guneri, natomiast Fidura z Węgierką Adrienn Juhesz.

Mistrzostwa Europy kobiet rozgrywane są od 17 lat. Do tej pory Polki sięgnęły po 30 medali, w tym cztery złote. Dwukrotnie zwyciężała Karolina Michalczuk, a wygrywały też Karolina Łukasik (obecnie pod nazwiskiem Koszewska) i Beata Małek.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze