Nadal po finale: Kiedy lewa ręka zaczęła mi drętwieć, bardzo się przestraszyłem

Tenis
Nadal po finale: Kiedy lewa ręka zaczęła mi drętwieć, bardzo się przestraszyłem
fot. PAP

Rafael Nadal pokonał w trzech setach Dominika Thiema w finale French Open, wygrywając paryski turniej po raz 11 w karierze. - To było moje najlepsze spotkanie w tej edycji - powiedział.

Po finale French Open powiedzieli:

 

Nadal: To niesamowite, nie potrafię opisać tego, co czuję. Wygrać ten turniej 11 razy to nawet nie marzenie, bo to coś nie do pomyślenia. Zagrałem dziś dobry mecz. To było moje najlepsze spotkanie w tej edycji. Kiedy w trzecim secie zaczęła mi drętwieć lewa ręka, to bardzo się przestraszyłem. To był bardzo trudny dla mnie moment. Dominic to bardzo groźny przeciwnik. Jest dobrym kolegą. To jeden z tenisistów, jakich potrzeba w tourze. Jestem pewny, że wygra tu w ciągu najbliższych kilku lat.

 

Thiem: To, czego dokonałeś Rafa i co cały czas robisz to najwybitniejsza rzecz, jaką może osiągnąć sportowiec. Gratulacje. To niesamowite. Brawo. Wciąż pamiętam jak wygrałeś tutaj po raz pierwszy, w 2005 roku. Miałem wtedy 11 lat, oglądałem to w telewizji i szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że pewnego dnia sam zagram w finale tej imprezy. Mimo dzisiejszej porażki minione dwa tygodnie były dla mnie świetne.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze