MŚ 2018: Niemcy przylecieli do Moskwy

Piłka nożna
MŚ 2018: Niemcy przylecieli do Moskwy
fot. PAP

Piłkarze Niemiec, którzy będą bronić tytułu mistrzów świata z 2014 roku, wylądowali we wtorek na moskiewskim lotnisku Wnukowo. Pierwszy mecz mundialu rozegrają w niedzielę w stolicy Rosji z Meksykiem.

Bazą turniejową podopiecznych Joachima Loewa będą Watutinki, położone 40 km na południe od Moskwy. Wybór tego miejsca wywołał dyskusję w Niemczech. Ośrodek jest otoczony wysokim murem i ściśle odizolowany od 10-tysięcznej miejscowości, w której nie ma zbyt wielu atrakcji. Inną opcją było Soczi, wybrane przez Polaków i Brazylijczyków. Sztab reprezentacji Niemiec uznał jednak, że lepiej będzie zamieszkać w pobliżu Moskwy, gdzie drużyna rozegra mecz 1/8 finału, jeśli zajmie pierwsze miejsce w grupie F.

 

Kolejnymi rywalami Niemców będą Szwecja (23 czerwca w Soczi) i Korea Południowa (27 czerwca w Kazaniu).

 

Razem z 23 piłkarzami i sztabem trenerskim przylecieli dwaj kucharze, czterech lekarzy, czterech fizjoterapeutów, masażyści, a także ekipa odpowiedzialna za kontakty z mediami i za logistykę.

 

W ostatnich 16 finałach MŚ, począwszy od zwycięskiego mundialu w 1954 roku, Niemcy czterokrotnie zdobywali tytuł mistrzowski, aż 12 razy grali w półfinale i nigdy nie odpadli wcześniej niż w fazie ćwierćfinałowej.

 

W sześciu tegorocznych meczach towarzyskich jednak nie zachwycali: wygrali tylko z Arabią Saudyjską, trzykrotnie zremisowali oraz ponieśli porażki z Austrią (0:1) i z Brazylią (0:3).

SA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie