Nice 1 Liga: Wigry Suwałki mają nowego trenera

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Wigry Suwałki mają nowego trenera
fot. Cyfrasport

Kamil Socha został trenerem piłkarzy Wigier Suwałki. Zastąpił na tym stanowisku Artura Skowronka, pod którego kierunkiem zespół zajął w minionym sezonie szóste miejsce w pierwszej lidze.

Klub musiał szukać nowego trenera po tym jak Artur Skowronek otrzymał ofertę od Stali Mielec. Skowronek miał kontrakt z Wigrami na przyszły sezon, ale kluby się porozumiały i Stal Mielec zapłaci Wigrom ekwiwalent za przedterminowe rozwiązanie umowy.

 

47-letni Kamil Socha od października 2017 roku był trenerem trzecioligowego MKS Piasta Żmigród. Wcześniej był też drugim trenerem Zagłębia Sosnowiec. W tym sezonie trenowani przez niego piłkarze Piasta Żmigród zajmą szóste miejsce w trzeciej lidze, gdzie 16 czerwca zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań. - Jest mi miło, że siedzę na tym miejscu, w tym momencie, że rozpoczynam swoją pracę na poziomie pierwszej ligi jako samodzielny trener. Zrobię wszystko, żeby wykorzystać tę szansę i żeby udowodnić, że ten wybór był wyborem słusznym - Kamil Socha na konferencji prasowej w Suwałkach.

 

Nowy trener będzie musiał budować skład Wigier na przyszły sezon. Po dobrym sezonie Wigry opuścił już jeden z najlepszych zawodników pierwszej ligi Damian Gąska, który podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Suwałki opuścił też obrońca Rafał Remisz, który został zawodnikiem GKS Katowice. Wigry ma opuścić tego lata jeszcze kilku podstawowych piłkarzy.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze