MŚ 2018: Marciniak sędzią sobotniego hitu!

Piłka nożna

Szymon Marciniak oraz jego asystenci Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki będą sędziami sobotniego hitu grupy D. W Moskwie dojdzie do starcia aktualnych wicemistrzów świata Argentyńczyków z debiutującymi na mundialu Islandczykami.

W środę został opublikowany wywiad z Marciniakiem, w którym podkreślał on wagę pierwszego spotkania. - Najważniejszy jest dla mnie pierwszy mecz w Rosji. Kiedy poprowadzę go dobrze i poczuję atmosferę mistrzostw świata, to dostanę pozytywnego kopa. Wzrośnie pewność siebie, która spowoduje, że będzie mnie niosła przez ten mundial. Najlepsi sędziowie poprowadzą w Rosji trzy, maksymalnie cztery spotkania - mówił.

 

W czwartek, na kilka godzin przed meczem otwarcia Rosji z Arabią Saudyjską, były arbiter międzynarodowy Rafał Rostkowski poinformował, że Marciniak poprowadzi sobotnie starcie Argentyny z Islandią. Spotkanie zostanie rozegrane 16 czerwca o godz. 15:00 w Moskwie w ramach grupy D mundialu. W tej grupie występują jeszcze ekipy Chorwacji i Nigerii, które zmierzą się tego samego dnia o 21:00.

 

Asystentami Marciniaka podczas meczu Argentyny z Islandią, jak i w trakcie całych mistrzostw, będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Polacy są już Moskwie od kilkunastu dni, gdzie przygotowują się do turnieju.

 

To będzie pierwsze od 20 lat spotkanie MŚ z udziałem polskiego arbitra. Ostatnim spotkaniem mundialu sędziowanym przez Polaka, Ryszarda Wójcika, był mecz Holandia – Korea Południowa (5:0), który odbył się 20 czerwca 1998 roku w Marsylii.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie