Raków Częstochowa ogłosił pierwszy transfer

Piłka nożna
Raków Częstochowa ogłosił pierwszy transfer
fot. Cyfrasport

Mundial mundialem, ale kluby Nice 1 ligi już przygotowują się do kolejnego sezonu. Beniaminek minionych rozgrywek zaplecza Lotto Ekstraklasy, Raków Częstochowa ogłosił oficjalnie pierwszy transfer. Pod Jasną Górę trafił Patryk Kun, który ostatnio grał w Arce Gdynia skąd został wypożyczony do Rozwoju Katowice.

23-letni pomocnik grał w przeszłości m.in. w Stomilu Olsztyn i Vęgorii Węgorzewo. Do Częstochowy trafił na zasadzie definitywnego transferu. - Przyjście Patryka to nasze pierwsze i oczywiście nie jest to ostatnie wzmocnienie. Pracujemy nad kolejnymi transferami. Kun to bardzo dobry zawodnik i myślę, że bardzo szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie. Kontrakt Patryka będzie obowiązywał przez trzy sezony. Formalnie umowa wejdzie w życie 1. lipca 2018 roku - komentuje transfer prezes Rakowa Janusz Żyła na łamach oficjalnej stronie klubu.

 

Kun to pierwszy nabytek, ale lada moment można spodziewać się kolejnych nazwisk, ponieważ z Rakowa odeszło wielu zawodników. Do Śląska Wrocław powędrował Jakub Łabojko.

 

Znany jest także terminarz przygotowań podopiecznych Marka Papszuna do kolejnego sezonu.

23.06 - Korona Kielce
27.06 - Wisła Kraków
30.06 - GKS Jastrzębie
04.07 - MKS Kluczbork
14.07 - Miedź Legnica
14.07 - Skra Częstochowa

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie