MŚ 2018: Kolejne osiągnięcie Ronaldo!

Piłka nożna
MŚ 2018: Kolejne osiągnięcie Ronaldo!
fot. PAP

Cristiano Ronaldo się nie zatrzymuje! Gwiazdor reprezentacji Portugalii został pierwszym piłkarzem z Europy, który zdobył przynajmniej jedną bramkę na ośmiu wielkich turniejach z rzędu.

Strzelanie na wielkich turniejach rozpoczął jako 19-latek podczas mistrzostw Europy w 2004 roku, kiedy to strzelił honorowego gola w meczu otwarcia przeciwko Grecji. Później dołożył jeszcze trafienie przeciwko Holandii w półfinale. To był początek jego przygody na wielkich turniejach, bo choć na poważny sukces z reprezentacją czekał aż do 2016 roku, to na każdej imprezie przynajmniej raz pokonywał bramkarza rywali.

Po jednej bramce zdobył na mundialach w 2006, 2010 oraz 2014 roku, a także na mistrzostwach Europy w 2008 roku. Z kolei z trzema bramkami kończył ME w 2012 oraz 2016 roku.

Znakomicie rozpoczął też rosyjskie mistrzostwa świata, strzelając hat-tricka w meczu z Hiszpanią (3:3). Oznacza to, że jest pierwszym piłkarzem z Europy, który zdobył przynajmniej jedną bramkę na ośmiu kolejnych wielkich imprezach (mundial plus mistrzostwa Europy).

Nie jest jednak pierwszym piłkarzem, licząc cały świat. Bramki na dziewięciu wielkich turniejach z rzędu ma reprezentant Ghany Asamoah Gyan.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie