Ponad 27 tysięcy dzieci trenowało z Akademiami Klasy Ekstra

Piłka nożna
Ponad 27 tysięcy dzieci trenowało z Akademiami Klasy Ekstra

Na początku czerwca dobiegła końca trzecia edycja Akademii Klasy Ekstra – programu realizowanego przez Fundację Ekstraklasy i 16 klubów ligi ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tegorocznym cyklu wzięło udział około 27,5 tysiąca dzieci trenujących pod okiem klubowych szkoleniowców.

Od 7 maja do 2 czerwca na obiektach klubów Ekstraklasy odbywały się profesjonalne treningi dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 11 lat. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do spotkania z trenerami i piłkarzami zespołów ligowych. Przy wsparciu szkoleniowców poznały elementy profesjonalnego treningu, ale usłyszały także cenne wskazówki. Najważniejsze jednak, że przez chwilę mogły przybliżyć się do realizacji swojego marzenia. Bo każdy młody piłkarz w Polsce chce pójść w ślady swoich idoli i zadebiutować na boiskach Ekstraklasy.

Celem Akademii Klasy Ekstra, realizowanych od 2016 roku dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych i zbliżanie lokalnych społeczności do klubów. W tegorocznej edycji oprócz 27,5 tysiąca dzieci wzięło udział prawie 17 tysięcy rodziców i opiekunów. Największą popularnością cieszył się wielki finał na stadionie Legii Warszawa - obiekt przy Łazienkowskiej odwiedziło ok. 11 tysięcy dzieci. Wysoką frekwencję zanotowano także podczas treningów w Białymstoku (7 tysięcy) oraz w Kielcach (4,4 tysiąca).

Akademie Klasy Ekstra to nie jedyny projekt kierowany do dzieci i młodzieży, realizowany przez Ekstraklasę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. We wrześniu w szesnastu klubach odbędzie się Ekstra Talent, czyli turnieje w kategorii U-12. Wsparcie Ministerstwa obejmuje także program Ekstra Klub, czyli zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, prowadzone w otwartych grupach przez klubowych trenerów.

Bardzo istotnym wsparciem MSiT jest również dofinansowanie budowy obiektów piłkarskich w klubach, takich jak boiska i hale treningowe oraz akademie szkolące dzieci i młodzież. Na początku czerwca wsparcie takie przyznane zostało Cracovii (8 mln złotych) oraz Jagiellonii Białystok (5,2 mln złotych). W poprzednich latach dofinansowanie na budowę boiska i hali pneumatycznej (2 mln złotych) otrzymał Lech Poznań, a także Legia Warszawa na projekt ośrodka treningowo-szkoleniowego w Grodzisku Mazowieckim (11 mln złotych).

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie