Warsaw Boxing Night: Fonfara - Siłłach. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki

W sobotę Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) powróci na polski ring po dwunastu latach nieobecności. Na warszawskim Torwarze zmierzy się z Ismaiłem Siłłachem (25-5, 19 KO). W sobotni wieczór kibicom zaprezentują się również między innymi Michał Cieślak (16-0, 10 KO) oraz Michał Olaś (5-0, 4 KO). Transmisja gali Warsaw Boxing Night: Fonfara - Siłłach w sobotę od 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od 20.00 w Polsacie Sport.

Po raz ostatni Fonfara walczył nad Wisłą w czerwcu 2006 roku, gdy pokonał Miroslava Kubika. Później zdecydował się kontynuować karierę za Oceanem, gdzie wiele razy przynosił masę radości polskim kibicom. W swojej ostatniej walce w czerwcu 2017 roku, Fonfara został jednak znokautowany przez Adonisa Stevensona w pojedynku, którego stawką było mistrzostwo świata WBO w wadze półciężkiej. Teraz 31-latek wraca do Polski, aby się odbudować.
 
W piątek pięściarz ze stolicy oraz jego rywal stanęli na wadze. W obu przypadkach pokazała ona 87,3 kg. - Nie miałem problemów ze zrobieniem wagi. Wiadomo, że trzeba było pilnować diety w tych ostatnich tygodniach i ciężko trenować - mówił po ważeniu Fonfara i dodawał: - Siłłach jest troszkę wyższy, ma szczuplejsze nogi. Trzeba będzie uważać na jego szybkie ręce w pierwszych rundach. Wszystko wyjdzie w praniu od pierwszego gongu. Ja jestem gotowy i zobaczymy jak zdam ten test - zaznaczył.

O Siłłachu mówi się, że starcie z Fonfarą będzie dla niego walką o być albo nie być w zawodowym boksie. Sam zainteresowany nie do końca zgadza się z tym stwierdzeniem. - To nie jest dla mnie najlepszy czas. Stoczyłem wiele walk. To ja zdecyduję, kiedy powiedzieć "stop" - przyznał w rozmowie z Polsatsport.pl.

Fonfara docelowo chce się bić w wadze junior ciężkiej, ale na prośbę swojego rywala sobotnia walka odbędzie się w limicie umownym do 87,5 kg, z którego blisko już właśnie do nowej kategorii.

Podczas piątkowego ważenia w limicie zmieścili się także Michał Cieślak, Michał Olaś i Paweł Rumiński. Na zawodowym ringu w sobotę zadebiutuje Arkadiusz Wrzosek, którego rywal Said "Lennox" Kasongo przed starciem waży prawie 150 kilogramów!

Transmisja gali Warsaw Boxing Night: Fonfara - Siłłach w sobotę od 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od 20.00 w Polsacie Sport.

Karta walk:

limit umowny (87,5 kg): Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) - Ismaił Siłłach (25-5, 19 KO); 10 rund
waga junior ciężka: Michał Cieślak (16-0, 10 KO) - Dusan Krstin (8-9, 2 KO); 8 rund
waga ciężka: Michał Olaś (5-0, 4 KO) - Ramazi Gogichashvili (32-25-2, 19 KO); 8 rund
waga ciężka: Arkadiusz Wrzosek (0-0) - Said "Lennox" Kasongo (0-0); 4 rundy
waga średnia: Paweł Rumiński (3-2, 3 KO) - Grzegorz Niedźwiedzki (0-0); 6 rund

Boks olimpijski:

Karolina Koszewska - Natalia Marczykowska
Kacper Łaszczyk - Andrey Romanyshyn
Jakub Bujała - Oskar Biesiadecki

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze