Asystent Nawałki: Glik jest gotowy, żeby wyjechać z zespołem do Moskwy

Piłka nożna

Bogdan Zając podkreślił, że polscy piłkarze poradzą sobie z presją przed wtorkowym spotkaniem z Senegalem w mistrzostwach świata w Rosji. "Rozmawiamy o tym z zawodnikami, zresztą presja to codzienność” – przyznał asystent selekcjonera reprezentacji Adama Nawałki. Zając wypowiedział się także w temacie wyjazdu Kamila Glika na mecz z Senegalem.

"Większą presję wywierają media niż sami zawodnicy. To jednak codzienność i musimy sobie z nią radzić. Każdy ma swoje metody. Z drugiej strony jednak presja musi być przed meczem. Selekcjoner i sztab szkoleniowy prowadzą rozmowy z piłkarzami, aby była ona mniejsza" – powiedział Zając na niedzielnej konferencji prasowej.

 

W poniedziałek przed południem biało-czerwoni wylecą do Moskwy, gdzie wieczorem odbędą się oficjalna konferencja prasowa oraz trening na stadionie Spartaka. Dzień później Polacy zagrają z Senegalem w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji. Potem zmierzą się jeszcze z Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) i Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

Zając wypowiedział się także na temat zdrowia Kamila Glika. "Jeśli chodzi o Kamila Glika - on wykonuje kilka godzin ćwiczeń dziennie. Wzmacnia partie w barku. Pracuje intensywnie i z każdym dniem jest coraz bliżej. Jeżeli chodzi o wyjazd do Moskwy to on jest z zespołem. Jest gotowy, żeby wyjechać i sprawa jest otwarta" - powiedział.

psl, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze