MŚ 2018: Iwanow typuje skład na Senegal!

Piłka nożna
MŚ 2018: Iwanow typuje skład na Senegal!
fot Cyfrasport

Z trzema czy czterema obrońcami? Z jednym czy dwoma defensywni pomocnikami? Z przodu z samym Robertem Lewandowskim czy też wspartym Arkadiuszem Milikiem? To najczęściej zadawane piłkarskim ekspertom pytanie przed pierwszym dla Polaków meczem Mistrzostw Świata z Senegalem. Każda wersja ma tylu samu zwolenników jak i przeciwników.

W mojej opinii zagramy ustawieniem i składem dość zbliżonym do tego, który zaczynał tzw. zespół Czerwonych (w domyśle złożony z większej liczby podstawowych zawodników) wewnętrzny sparing podczas zgrupowania w Arłamowie. Mecz, którego nikt spoza sztabu Biało-Czerwonych i prowadzących to spotkanie arbitrów nie widział. Wyglądał on następująco: Fabiański-Piszczek, Glik, Cionek – Błaszczykowski, Krychowiak, Góralski, Rybus – Grosicki, Lewandowski, Milik.

 

W akapicie powyżej użyłem wyrażenia „składem dość zbliżonym” bo za Łukasza Fabiańskiego pewnie zagra Wojciech Szczęsny, a nie będącego jeszcze w pełni zdrowia Kamila Glika – jak wiemy – zastąpi Jan Bednarek. W drużynie pojawi się także Michał Pazdan. A to tym samym przesunie „Piszcza” na prawe wahadło. Z jego budowanego przez wiele sezonów gry w Borussii Dortmund i kadrze zrozumienia z Jakubem Błaszczykowskim nie warto rezygnować. Środek bez Piotra Zielińskiego i Karola Linettego? Przy tym pierwszym nazwisku mam sporo wątpliwości, ale głównie dlatego, że forma Arkadiusza Milika nie jest jeszcze na takim poziomie jak na początku EURO 2016. Ale jednak pod kontratak – a to jest ciągle nasza największa siła – napastnik Napoli pasuje mi bardziej. Poza tym „Zielu” w kluczowych i ważnych meczach dość często się spala. Będzie go można wykorzystać w czasie spotkania bądź w… pozostałych meczach. Za Krychowakiem przemawiają dwa bardzo dobre mecze towarzyskie z Chile i Litwą, za Góralskim jego sposób gry, siła i agresja, choć w ostatnim teście przed wylotem do Rosji pomocnik Ludogorca udowodnił, że także potrafi kreować. Linetty być może nie poleciałby do Rosji, gdyby nie kłopoty jednego z ulubionych żołnierzy Adama Nawałki Krzysztofa Mączyńskiego.  

 

Możecie jeszcze zapytać o Thiago Cionka. Odpowiedź jest prosta. Nie robi błędów. Gra prosto, może niezbyt efektownie, ale robota zawsze jest wykonana, a przecież o to chodzi na tej pozycji. Poza tym, skoro Bednarek zagra dopiero w swój czwarty mecz w kadrze, tak naprawdę pierwszy o tak olbrzymim ciężarze gatunkowym, a Pazdan niestety zrzekł się już teki „Ministra Obrony Narodowej”, wsparcie kogoś tak  odpowiedzialnego i spokojnego jak Thiago wydaje się być nieodzowna.

 

Skład Iwanowa na Senegal: Szczęsny – Cionek, Bednarek, Pazdan – Piszczek, Krychowiak, Góralski, Rybus – Błaszczykowski, Lewandowski, Grosicki.

Bożydar Iwanow, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze