MŚ 2018: Gospodarze znowu bezlitośni. Rosjanie pokonali Egipt

Rosja pokonała Egipt 3:1 w pierwszym meczu drugiej kolejki mistrzostw świata. Gospodarze mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa i niemal na pewno awansują do 1/8 finału. Egipcjanie zapewne pożegnają się z turniejem po fazie grupowej.

Egipcjanie mieli nóż na gardle, musieli wygrać, by przedłużyć szanse na awans. Porażka zminimalizowałaby ich nadzieje. Rosjanie wręcz przeciwnie, w razie zwycięstwa niemal na pewno zapewniliby sobie grę w 1/8 finału.

Drużyna z Egiptu rozpoczęła mecz z Mohamedem Salahem w pierwszym składzie. W meczu z Urugwajem (1:2) gwiazdor Liverpoolu siedział na ławce rezerwowych, gdyż selekcjoner nie chciał ryzykować jego zdrowia przed meczami z Rosją i Arabią Saudyjską. Gospodarze turnieju w inauguracyjnym spotkaniu turnieju rozgromili Saudyjczyków 5:0.

Wiadomo było, że z "Faraonami" tak łatwo nie będzie. "Sborna" zaczęła odważnie, już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Egipcjanie z czasem się ocknęli i zaczęli częściej zapędzać się pod pole karne rywali. Najlepszą okazję miał Salah, ale ostatecznie w pierwszych 45 minutach bramek nie oglądaliśmy.

Zobaczyliśmy je niemal od razu po przerwie. W 47. minucie Ahmed Fathy przypadkowo wpakował piłkę do własnej siatki. Rosjanie poszli za ciosem i już po kilkunastu minutach podwyższył Denis Cheryshev, który strzelił trzeciego gola na tym turnieju. Po chwili było 3:0 po trafieniu Artema Dzyuby.

Egipcjanie potrafili odpowiedzieć tylko raz. Mohamed Salah wykorzystał rzut karny, ale na więcej nie starczyło sił. Rosjanie mają już sześć punktów praktycznie już są w 1/8 finału, jeżeli w środę Urugwaj nie przegra z Arabią Saudyjską, to Egipcjanie będą mogli się pakować, a reprezentacja "Sbornej" szykować na kolejną fazę mistrzostw.

Rosja - Egipt 3:1 (0:0)

Bramki: Fathy 47-sam, Cheryshev59, Dzyuba 62 - Salah 73-karny

Rosja: Igor Akinfiejew - Mario Fernandes, Ilja Kutiepow, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow (86. Fiodor Kudriaszow) - Jurij Gazinski, Roman Zobnin, Aleksandr Samiedow, Aleksandr Gołowin, Denis Czeryszew (74. Daler Kuzjajew) - Artiom Dziuba (79. Fiodor Smołow).

Egipt: Mohamed El Shenawy - Ahmed Fathi, Ali Gabr, Ahmed Hegazy, Mohamed Abdel-Shafy - Mohamed Salah, Mohamed Elneny (64. Amr Warda), Abdalla Said, Tarek Hamed, Mahmoud Trezeguet (68. Ramadan Sobhi) - Marwan Mohsen (82. Mahmoud Kahraba).

Żółta kartka - Rosja: Fiodor Smołow. Egipt: Mahmoud Trezeguet.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Egipcjanie nie mają za bardzo pomysłu jak zagrozić gospodarzom. Strzały z daleka, jak na razie nic nie przynoszą.

Dużo zamieszania w polu karnym Rosjan, Salah zakończył akcję strzałem, ale piłka zeszła mu z lewej nogi i od bramki golkiper przeciwników.

Zhirkov zmieniony przez Kudriashova.

Egipt w ataku, ostatnie minuty, a remis przedłużyłby szanse "Faraonów" na pozostanie w turnieju. Rosjanie grają jednak pewnie, zwłaszcza w defensywie.

Smolov na murawie za Dzyubę.

Kuziaiev zmienił Cherysheva.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salah bardzo pewnie wykorzystał jedenastkę.

Sędzia po konsultacji uznał, że faul był w polu karnym!

Egipt zaczął grać w ostatnich minutach, teraz będzie groźna sytuacja z rzutu wolnego tuż za polem karnym.

A na boisku Sobhy.

Egipt blisko pierwszego gola na tym turnieju, piłka minimalnie mineła bramkę Akinfeeva.

Schodzi Elneny, w jego miejsce Warda.

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Artem Dzyuba i jest chyba po meczu, napastnik genialnie poradził sobie z defensorami Egiptu.

GOOOOOOOOOOOOL! Dwa do zera dla gospodarzy! Na listę strzelców wpisuje się po raz trzeci na tym turnieju Denis Cheryshev

Szansa Salaha, nieco przypadkowa, jego strzał jednak zablokowany.

Rosja cały czas w ataku, Egipcjanie się bronią. Teraz seria rzutów rożnych dla gospodarzy, na razie jednak bez większego zagrożenia.

Fatalny kiks kapitana Egiptu, który kolanem wpakował piłkę do siatki.

GOOOOOOOOOOOL! Samobójcze trafienie Fathiego i Rosja prowadzi.

Wracamy po przerwie

Koniec pierwszej połowy.

Salah! Dobra okazja gwiazdora Egiptu, ładnie Mohsen przepuścił piłkę, która trafiła do piłkarza Liverpoolu, ten uderzył lewą nogą, ale piłka minęła słupek bramki Akinfieeva.

Od dłuższego czasu nie było klarownej sytuacji, mecz zrobił się wyrównany.

Ciekawa akcja Egiptu, wrzutka z lewej strony, piłkę zgrał Mohsen, a Salah zamykał akcję. Dobrze interweniował jednak defensor Rosjan.

Rosjanie nieco przyciśnięci, coraz ciekawiej wygdają akcje Salaha. Na razie nic jednak z nich nie wynika.

W odpowiedzi szarżowal Salah, wyłożył piłkę jednemu z kolegów, ale jego strzał zablokowany.

Rosjanie oblężają pole karne Egiptu. Dobra wrzutka na Dzyubę, ale minimalnie minął się z piłką napastnik Rosji. Po chwili kolejna szansa, ale strzał Gazinskiego bardzo niecelny.

Proóba z dystansu Cherysheva, który ma już na swoim koncie dwie bramki w tym turnieju! Były skrzydłowy Realu Madryt uderzył jednak nad poprzeczką.

Niebezpieczne dośrodkowanie Egipcjan! Było bardzo blisko przypadkowej bramki.

Pierwszy ofensywny wypad Egiptu i wywalczony rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie i blisko strzału w światło bramki był Marwan Mohsen.

Od kilku minut obserwujemy dużą przewagę Rosjan. Egipcjanie właściwie nie wychodzą z własnej szesnastki! Niewiele brakowało, by czystą pozycję w polu karnym wypracował sobie Dzyuba, a z prawej flanki dośrodkowywał Mario Fernandes. Imponująco wygląda początek w wykonaniu Sbornej...

Dwie szanse Rosjan w ciągu minuty! Samedov dośrodkował na głowę najstarszego w szeregach gospodarzy Ignashevicha, jednak główka w środek bramki i pewnie interweniował Elshenawy. Chwilę później już groźny strzał samego Samedova minął bramkę reprezentantów Egipu o zaledwie pół metra!

Z dużym impetem próbowała rozpocząć to spotkanie ekipa gospodarzy, jednak bardzo mocne podanie w polu karnym Egiptu nie dotarło pod nogę Dzyuby.

Za chwilę pierwszy gwizdek!

Fantastyczne statystyki Mohameda Salaha w tym sezonie! Czy obraz gry Egiptu znacząco się zmieni po pojawieniu się "Faraona"?

Bohaterem Senegalu został napastnik, który dziś zdobył swoją... pierwszą bramkę w zespole narodowym.

MŚ 2018: Polska - Senegal. Premierowy gol Nianga w reprezentacji

Wielki falstart reprezentacji Polski na MŚ 2018 w Rosji! Biało-czerwoni zagrali bezbarwnie z Senegalem i przegrali 1:2 po samobójczym trafieniu Thiago Cionka i kuriozalnej bramce MBaye Nianga. Był to pierwszy gol w reprezentacji 23-letniego napastnika. W końcówce na otarcie łez trafił Grzegorz Krychowiak.

Zakończona została pierwsza kolejka fazy grupowej MŚ 2018, a dla polskich kibiców oczywiście najważniejszą informacją jest fatalny występ biało-czerwonych i porażka 1:2 z Senegalem...

Polska - Senegal: Fatalna statystyka współpracy Lewandowskiego z Milikiem

Mecz Polska - Senegal na MŚ 2018 miał wyglądać zupełnie inaczej. Podopieczni Adama Nawałki przegrali 1:2 z rywalem, który tak naprawdę nie pokazał nic nadzwyczajnego, a i tak dopisał cenne trzy punkty. Źle wyglądała współpraca napastników: Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika.

Niżej składy obu zespołów! Do pierwszej jedenastki Egiptu wskoczył Mohamed Salah!

Witamy w relacji na żywo z meczu Rosja - Egipt! To pierwsze spotkanie drugiej kolejki, wracamy do grupy A.