Transferowy hit potwierdzony! Reprezentantka Polski zagra we Włoszech

Siatkówka

Agnieszka Kąkolewska, która pełni rolę kapitana reprezentacji Polski, zagra we włoskiej Serie A1! Środkowa założy koszulkę Pomi Casalmaggiore, czyli dziewiątej drużyny ubiegłego sezonu. O transferze było głośno już od wielu tygodni, jednak dopiero teraz szefowie tego klubu oficjalnie go potwierdzili.

Kąkolewska w ostatnich tygodniach była obok Malwiny Smarzek jedną z liderek reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Narodów. 24-latka zagra we włoskim Pomi Casalmaggiore, które po przeciętnym sezonie bardzo się wzmocniło. Szefostwo klubu marzy o powrocie do strefy medalowej.
 
- Jestem dumna, że trafiłam do Casalmaggiore. Włoska liga jest najlepsza na świecie i wymusza rozwój - skomentowała transfer Polka. Kilka miesięcy temu Kąkolewska była już bliska przenosin do Modeny, jednak postanowiła zostać w barwach Grotu Budowlanych Łódź do końca rozgrywek.
 
Razem z Polką włoski klub zaprezentował środkową Giulię Mio Bertolo, a już wcześniej jego szeregi zasiliły Danica Radenković i Ilarię Spirito.
 
Już niedługo we włoskiej Serie A1 mogą zagrać aż trzy Polki. Barw mistrzyń Imoco Volley Conegliano broni Joanna Wołosz, ale może do niej dołączyć robiąca furorę Malwina Smarzek.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze