Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Melbourne – terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Melbourne – terminarz i plan transmisji
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze zagrają w Melbourne w piątym i ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Czy podopieczni trenera Vitala Heynena zdołają wywalczyć awans do Final Six? Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22–24 czerwca).

Na poprzedni turniej Ligi Narodów do Chicago Polacy polecieli w roli lidera tabeli Ligi Narodów. Niestety, w meczach z wymagającymi przeciwnikami nie zdołali tam wygrać nawet seta. Na początek przegrali z Iranem, w drugim meczu ulegli reprezentacji USA, a na zakończenie zeszli z boiska pokonani przez Serbów. Trzy porażki po 0:3 oznaczały dla zawodników trenera Heynena spadek na piąte miejsce w tabeli.

 

Czy polscy siatkarze zdołają wywalczyć awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca w Lille we Francji? W Melbourne zagrają kolejno z Argentyną (22 czerwca), Brazylią (23 czerwca) oraz Australią (24 czerwca).

 

Zestaw rywali wydaje się teoretycznie łatwiejszy, niż w Stanach Zjednoczonych. Argentyńczycy w dwunastu grach wygrali zaledwie dwa razy (z Włochami i Koreą Południową) i zajmują 14. miejsce w tabeli.

 

Najgroźniejszym rywalem będą mistrzowie olimpijscy – Brazylijczycy, którzy mają identyczny bilans meczów (8 zwycięstw – 4 porażki), jak Polacy, wyprzedzając ich w tabeli o jeden punkt. Canarinhos również w poprzedni weekend wypadli słabo, na turnieju w Warnie ulegli Kanadzie (0:3), Francji (0:3) oraz Bułgarii (2:3).

 

Na zakończenie zmagań w Melbourne podopieczni Heynena zmierzą się z gospodarzami turnieju. Reprezentanci Australii nie raz dawali się we znaki biało-czerwonym. Również to spotkanie nie będzie łatwe. W tegorocznej edycji Australijczycy wygrali pięć meczów.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22–24 czerwca):

 

2018-06-22: Polska – Argentyna (piątek, godzina 10.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-22: Australia – Brazylia (piątek, godzina 13.00; transmisja – Polsat Sport)

 

2018-06-23: Australia – Argentyna (sobota, godzina 9.25; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-23: Brazylia – Polska (sobota, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

 

2018-06-24: Brazylia – Argentyna (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-24: Australia – Polska (niedziela, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze