MŚ 2018. Gunnarsson: Jesteśmy gotowi do walki

Piłka nożna
MŚ 2018. Gunnarsson: Jesteśmy gotowi do walki
fot. PAP

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Islandii Aron Gunnarsson uważa, że mecz z Nigerią w Wołgogradzie nie będzie łatwiejszy od spotkania z Argentyną. "Wiemy, że to kolejne trudne zadanie, ale kiedy wiosłujemy w tym samym kierunku wszystko jest możliwe" - powiedział.

Po sensacyjnym remisie z Argentyną (1:1) Islandia, która debiutuje w MŚ, zagra w piątek w Wołgogradzie (godz. 17 czasu polskiego) z Nigerią. Zespół z Afryki uległ w pierwszym spotkaniu Chorwacji 0:2.

 

Gunnarsson przyznał, że po meczu z Argentyną adrenalina nie pozwoliła mu usnąć aż do czwartej nad ranem.

 

"Odpoczęliśmy psychicznie i fizycznie. Jesteśmy gotowi do walki" - powiedział kapitan, a trener Heimir Hallgrimsson dodał: "Oczekujemy zwycięstwa".

 

Porażka Nigerii oznaczać będzie koniec jej szans na awans, zaś Islandia w przypadku zwycięstwa będzie miała dobra sytuację przed ostatnią kolejką meczów w grupie D. W piątek w składzie wyspiarskiego kraju zabraknie pomocnika Berga Gudmundssona, który doznał urazu w spotkaniu z Argentyną i opuścił boisko w 61. minucie. Szkoleniowiec przyznał, że będą w związku z tym zmiany w wyjściowym składzie.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie