MŚ 2018. Courtois: Polska byłaby dla nas trudnym rywalem

Piłka nożna
MŚ 2018. Courtois: Polska byłaby dla nas trudnym rywalem
fot. PAP

Bramkarz reprezentacji Belgii Thibaut Courtois przyznał, że Polska byłaby trudnym rywalem, jeżeli oba zespoły spotkałyby się w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. - Z kolei Robert Lewandowski to niesamowity napastnik – podkreślił.

Dwa najlepsze zespoły z grupy G, gdzie Belgia i Anglia mają po trzy punkty, w 1/8 finału trafią na drużyny z grupy H, w której, póki co, Polacy i Kolumbijczycy pozostają bez zdobyczy punktowej. Po trzy mają Japończycy i Senegalczycy.

- Reprezentacja Polski to bardzo dobry zespół, choć nie wyszedł jej pierwszy mecz. Jeśli Polska awansuje ze swojej grupy, to może trafić na Belgię. No cóż, to byłby silny rywal w 1/8 finału. Jednak Polacy mają silną grupę i czekają ją trudne mecze z Kolumbią i Japonią. Czekamy na to, co się wydarzy – powiedział Courtois.

Przed mistrzostwami świata w Rosji trwało zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego. Miało to związek z jego ewentualnym transferem z Bayernu Monachium. Początkowo jako nowy klub kapitana reprezentacji Polski wymieniany był Real Madryt, ale później doszły kolejne, w tym m.in. Chelsea Londyn.

- To niesamowity napastnik – jeden z najlepszych na świecie. Jeżeli przyszłoby nam zagrać z Polską, to czekałoby nas trudne zadanie, aby go zatrzymać – ocenił bramkarz „The Blues”.

Jego siostra to reprezentantka Belgii w siatkówce. Na mistrzostwach Europy w 2013 roku została wybrana najlepszą libero. Natomiast w sezonie 2013/14 była zawodniczką Budowlanych Łódź.

- Valerie grała w Łodzi - to dla mnie trudne słowo, i była tam bardzo szczęśliwa. Nauczyła się nawet kilku słów po polsku. Opowiadała mi o Polsce wiele pozytywnych rzeczy. Być może kiedyś odwiedzę ten kraj – przyznał Courtois.

Belgia po zwycięstwie z Panamą 3:0, w sobotę (godz. 14) zmierzy się z Tunezją. Natomiast reprezentacja Polski w sobotę przed południem wyleci do Kazania, gdzie dzień później zagra z Kolumbią w drugim meczu grupy H.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze