Były sędzia: Z tym piłkarzem nie da się rozmawiać

Piłka nożna
Były sędzia: Z tym piłkarzem nie da się rozmawiać
fot. PAP

Zdaniem byłego sędziego międzynarodowego, Jonasa Erikssona jednym z najbardziej nieprzyjemnych zawodników z jakim kiedykolwiek miał do czynienia był reprezentant Szwajcarii, Stephan Lichtsteiner. – Nie dało się z nim w ogóle rozmawiać – przyznał Szwed.

Jonas Eriksson w swoim czasie był jednym z najlepszych arbitrów piłkarskich na świecie. Szwed zakończył swoją karierę związaną z sędziowaniem i podkreślił, że były defensor Juventusu, Stephan Lichtsteiner należał do wyjątkowo trudnych osób, z którymi można było porozmawiać.

 

- Wielokrotnie spotykałem zawodników grających na międzynarodowym poziomie. Aby ich osądzać musisz ich poznać przy wielu okazjach. Jeden raz nie wystarczy w momencie kiedy mogą mieć zły dzień. Każdy taki ma. Ja jednak spotkałem Lichtsteinera kilkukrotnie i mogę powiedzieć, że jest jednym z najbardziej niemiłych piłkarzy z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. Nie da się z nim rozmawiać. Za każdym razem się złości. Kiedy próbowałem wyjaśniać moją decyzję, starałem się być wyrozumiały, ale z nim ciężko było się dogadać. Stwarza kiepską atmosferę – stwierdził Eriksson.

 

Lichtsteiner obecnie przebywa z reprezentacją Szwajcarii na mundialu w Rosji. Po dwóch spotkaniach jego drużyna zremisowała z Brazylią i pokonała Serbię. Nowym klubem bocznego obrońcy od przyszłego sezonu będzie Arsenal Londyn.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie