Liga Narodów: Francja nie zagrała dla Polaków! Włosi wciąż walczą o Final Six

Siatkówka

Reprezentacja Włoch rozegrała prawdziwy siatkarski koncert w ramach turnieju Ligi Narodów w Modenie i bardzo pewnie ograła Francuzów 3:0. Mecz był niezwykle ważny dla... reprezentacji Polski, która w wypadku urwania choćby punktu przez Trójkolorowych już teraz mogłaby cieszyć się z awansu do Final Six.

Reprezentacja Francji po 13 meczach Ligi Narodów miała 32 punkty, więc jako drugi zespół klasyfikacji generalnej mogła ze spokojem przystąpić do spotkania z Włochami w Modenie. To Italia musi drżeć o awans do Final Six Ligi Narodów: jako dziewiąty zespół z siedmioma zwycięstwami w 13 meczach wciąż ma szansę awansować do najlepszej szóstki.

Spotkanie Włochów z Francją było istotne zwłaszcza dla zespołu Vitala Heynena: w wypadku zdobycia przynajmniej dwóch setów przez Trójkolorowych (przegrana 2:3 lub każde zwycięstwo) to biało-czerwoni zapewniliby sobie awans do Final Six już teraz. Tak się jednak nie stało, bowiem Włosi zagrali niemal bezbłędnie pokonując rywali 3:0.

Znakomity tego wieczora był Ivan Zaytsev, autor aż 21 punktów. Francuzi byli bliscy przedłużenia meczu w trzeciej partii, bowiem w końcowym fragmencie seta prowadzili nawet trzema punktami, jednak ostatecznie to gospodarze doprowadzili do piłek setowych i wykorzystali już drugą z nich.

Tym samym Włosi po 14 meczach mają 24 punkty, a więc zaledwie o dwa mniej od Polaków. Oba zespoły zagrają swoje ostatnie spotkania: Polska zagra z Australią, Italia zaś ze Stanami Zjednoczonymi.

Włochy - Francja 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

 

Pełna tabela Ligi Narodów - KLIK.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze