Kiedy turniej Final Six Ligi Narodów siatkarzy? Z kim zagrają Polacy?

Siatkówka

Polscy siatkarze wywalczyli awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Z kim zagrają Polacy w Final Six? Jakie drużyny wywalczyły awans? Kiedy i gdzie rozegra się walka o medale premierowej edycji Ligi Narodów?

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy 2018 zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca na stadionie piłkarskim (Stade Pierre-Mauroy) w Lille. Od środy do piątku (4–6 lipca) sześć reprezentacji będzie rywalizowało w dwóch grupach po trzy drużyny. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansują do półfinałów, które odbędą się w sobotę 7 lipca. W niedzielę 8 lipca pokonani w półfinałach zmierzą się w spotkaniu o III miejsce, a zwycięzcy w wielkim finale.

 

Polacy zakończyli fazę interkontynentalną z bilansem 10 zwycięstw (Korea Południowa 3:0, Rosja 3:0, Kanada 3:1, Francja 3:0, Chiny 3:0, Włochy 3:2, Japonia 3:0, Bułgaria 3:1, Argentyna 3:0, Australia 3:0) – 5 porażek (Niemcy 1:3, Iran 0:3, USA 0:3, Serbia 0:3, Brazylia 1:3). To wystarczyło, by znaleźć się w czołowej szóstce tabeli.

 

W turnieju Final Six Ligi Narodów w Lille zagrają: Francja (gospodarz), Rosja, USA, Brazylia, Serbia oraz Polska. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się więc z niezwykle wymagającymi przeciwnikami ze światowego topu.

 

Liga Narodów siatkarzy (FIVB Volleyball Men's Nations League) to rozgrywki zainaugurowane w obecnym sezonie, które zorganizowano w miejsce rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej.

 

Transmisje turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy na sportowych antenach Polsatu.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze