Salah zrezygnuje z gry w reprezentacji Egiptu?

Piłka nożna
Salah zrezygnuje z gry w reprezentacji Egiptu?
fot. PAP

Mohamed Salah długo walczył o możliwość występu na MŚ 2018 w barwach Egiptu, bowiem na drodze stanęła mu kontuzja z finału Ligi Mistrzów. Gwiazda doszła na siebie i zagrała w drugim meczu fazy grupowej, niestety przegranym przez jego zespół narodowy. CNN podało jednak sensacyjne informacje: czy Salah rozgrywa właśnie swoje ostatnie mecze w kadrze?

Reprezentacja Egiptu miała potencjał zostać jedną z rewelacji MŚ 2018, jednak plany zespołowi z Afryki pokrzyżowała kontuzja Mohameda Salaha w finale Ligi Mistrzów. Skrzydłowy Liverpoolu wrócił na drugi mecz fazy grupowej i zdobył nawet bramkę z rzutu karnego, jednak zasłużenie to spotkanie wygrali Rosjanie 3:1.
 
Przed Salahem i spółką ostatni mecz grupy A z Arabią Saudyjską "o pietruszkę". W ostatnich godzinach jednak o skrzydłowym najgłośniej jest w kontekście... politycznym. Egipska federacja piłkarska poinformowała bowiem, że przywódca Czeczenii, Ramzan Kadyrow nadał honorowe obywatelstwo gwieździe reprezentacji Egipu. Wyróżnienie zostało nadane podczas bankietu w piątkowy wieczór. Kadyrow miał przesłać też olbrzymi tort Salahowi na 26. urodziny.
 
Przywódca Czeczenii interesuje się sportem i wcześniej już spotkał się z "Faraonami". Odwiedził ich na pierwszym treningu w Groznym. Kadyrow najwięcej uwagi poświęcał oczywiście kontuzjowanemu Salahowi. Zawodnik był za to potem krytykowany m.in. przez angielskie media i organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka.
 
Teraz sensacyjne wieści podaje CNN. Źródło, które jest bliskie Liverpoolowi twierdzi, że Salah ma rozważać rezygnację z gry w koszulce reprezentacji Egipu właśnie ze względu na niezadowolenie stosunkami związku z Czeczenią. Salah wolałby oczywiście nie mieszać spraw sportowych oraz politycznych...
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie