Cuper: Skupienie na obronie nie jest świadectwem tchórzostwa

Piłka nożna
Cuper: Skupienie na obronie nie jest świadectwem tchórzostwa
fot. PAP/EPA

– W pierwszej połowie nasza gra dobrze funkcjonowała. Objęliśmy prowadzenie i mieliśmy jeszcze kilka innych okazji. Być może później powinniśmy byli zmienić nasze nastawienie, ale trudno przewidzieć czy przyniosłoby to lepszy wynik – powiedział po porażce z Arabią Saudyjską trener reprezentacji Egiptu Hector Cuper.

W meczu drużyn, które w dwóch wcześniejszych meczach grupy A doznały dwóch porażek Arabia Saudyjska pokonała Egipt 2:1. Po spotkaniu powiedzieli:

Juan Antonio Pizzi (trener reprezentacji Arabii Saudyjskiej): "Egipt stworzył tylko dwie groźne sytuacje i jedną wykorzystał. Przez większość meczu udawało nam się kontrolować jego przebieg. Byliśmy dłużej przy piłce, cierpliwie konstruowaliśmy akcje i w końcu dopięliśmy swego zdobywając zwycięską bramkę. Szkoda, że pierwszy mecz na mundialu z Rosją tak się ułożył. Mogliśmy tu walczyć o jeszcze więcej".

Hector Cuper (trener reprezentacji Egiptu): "Skupienie na obronie nie jest świadectwem tchórzostwa, czasem po prostu przynosi to lepszy efekt niż otwarta gra. W pierwszej połowie nasza gra dobrze funkcjonowała. Objęliśmy prowadzenie i mieliśmy jeszcze kilka innych okazji. Być może później powinniśmy byli zmienić nasze nastawienie, ale trudno przewidzieć czy przyniosłoby to lepszy wynik".

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie