Ekstraklasa: Remis Arki Gdynia w sparingu z Maccabi Tel Awiw

Piłkarze występującej w ekstraklasie Arki zremisowali w Gniewinie w swoim drugim sparingu z Maccabi Tel Awiw 1:1 (1:0). Bramkę w meczu z wicemistrzem Izraela zdobył w 27. minucie z rzutu wolnego Michał Janota.

Pozyskany w przerwie letniej z pierwszoligowej Stali Mielec niespełna 28-letni pomocnik trafił także do siatki w piątek w wygranym przez Arkę 2:0 pierwszym meczu kontrolnym z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja. Szansę na trzeciego gola Janota będzie miał dopiero 2 lipca, bo tego dnia gdynianie zagrają z reprezentacją bezrobotnych hiszpańskich piłkarzy.

We wtorek żółto-niebescy wyjadą natomiast na zgrupowanie. Do 4 lipca podopieczni trenera Zbigniewa Smółki będą trenować w Gniewinie.

Arka rozpocznie sezon w sobotę 14 lipca spotkaniem w Warszawie z Legią. Stawką tej konfrontacji będzie Superpuchar Polski. Z kolei na inaugurację ekstraklasy gdynianie zmierzą się tydzień później w Krakowie z Wisłą.