Kontrowersja z udziałem Ronaldo! Powinien wylecieć z boiska?

W drugiej połowie meczu Iran - Portugalia, którego stawką był awans do dalszej fazy rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata nie brakowało emocji. W 82. minucie doszło do starcia Cristiano Ronaldo z jednym z Persów, które wzbudziło ogromne kontrowersje. Czy lider mistrzów Europy powinien zostać wyrzucony z boiska?

Takiego przebiegu meczu z pewnością nie spodziewał się nikt. Portugalczycy, którzy byli murowanym faworytem spotkania w ostatnich minutach przeżywali prawdziwe męki. Irańczycy ambitnie walczyli i coraz mocniej naciskali na bramkę, której strzegł Rui Patricio. Wzbudziło to ogromne emocje zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Coraz częściej dochodziło do starć między zawodnikami, a jedno z nich miało miejsce w 82. minucie.

Poza zasięgiem wzroku sędziego Morteza Pouraliganji i Cristiano Ronaldo przepychali się w walce o pozycję. W pierwszym momencie wydawało się, że Portugalczyka poniosły emocje i uderzył rywala. Na początku arbiter nie zwrócił uwagi na kontakt dwójki rywali, lecz po chwili widząc dyskusje piłkarzy zdecydował się obejrzeć sytuację z bliska wykorzystując system VAR. Ocena trwała dość długo, lecz ostatecznie uznał, że Portugalczyk dopuścił się przewinienia i ukarał go żółtą kartką.

Decyzja Paragwajczyka wywołała wiele kontrowersji. Irańczycy domagali się czerwonego kartonika, a Portugalczycy protestowali przeciwko wymierzeniu jakiejkolwiek kary dla swojego kapitana. Sytuacja ta podzieliła równiez ekspertów. Jedni uważają, że gwiazdor Portugalii nie dopuścił się niesportowego zachowania, a inni, że powinien kategorycznie wylecieć z boiska.

Strata lidera mogłaby kosztować Portugalię bardzo wiele. Czy powinien on opuścić boisko...?

Ostatecznie to drużyna z Półwyspu Iberyjskiego mimo remisu 1:1 awansowała do dalszej fazy rozgrywek, w której zmierzy się ze świetnie prezentującym się Urugwajem.