Lewandowski dokonał wielkiej rzeczy! Trafił na listę najbogatszych

Piłka nożna
Lewandowski dokonał wielkiej rzeczy! Trafił na listę najbogatszych
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski podobnie jak reprezentacja Polski ma za sobą nieudany mundial. Naszego kapitana czeka jeszcze tylko mecz o honor z Japonią, ale napastnik ma powody do zadowolenia, jeśli chodzi o finanse. "Lewy" po raz pierwszy trafił na listę najbogatszych Polaków magazynu "Wprost".

Niespełna 30-letni gracz Bayernu Monachium zajmuje 94. miejsce na liście 100 najbogatszych tygodnika "Wprost". Majątek słynnego piłkarza jest szacowany na 353 mln złotych.

 

Magazyn wyliczył, że 97-krotny reprezentant Biało-Czerwonych zarabia miesięcznie 5,5 mln złotych. Dziennie daje to sumę 177 tysięcy zł, na godzinę 7,4 tys. zł, na minutę 122 zł i na sekundę 2 zł z groszami. Te liczby przeciętnego Polaka mogą przyprawić o zawrót głowy.

 

Lewandowski rocznie w klubie inkasuje 15 mln euro. Tym samym wraz z Thomasem Mullerem i Manuelem Neuerem jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Bundesligi. Ponadto współpracuje z wieloma markami m.in. odzieżowymi. Od wielu lat inwestuje w liczne projekty biznesowe oraz nieruchomości.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie