PŚ w łucznictwie: Ogrodowczyk i Leśniak na 14. miejscu w Salt Lake City

Reprezentanci Włoch Mauro Nespoli oraz Indii Deepika Kumari wygrali w amerykańskim Salt Lake City zawody Pucharu Świata w konkurencji strzelania z łuku klasycznego. Mateusz Ogrodowczyk (Surma Poznań) i Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) zajęli 14. miejsce w rywalizacji par.

Zespołowo w strzelaniu z łuku klasycznego kobiet Tajwan pokonał w finale Meksyk 5:4. Wśród mężczyzn Holandia zwyciężyła Chiny 5:1.

W łukach bloczkowych, w których Polacy nie startowali, triumfowali Kolumbijka Sara Lopez i Duńczyk Stephan Hansen. Turniej drużynowy wygrały Kolumbijki. W zawodach nie startowali reprezentanci Korei Południowej.

Czwarte zawody PŚ 2018 rozegrane zostaną w Berlinie 16-22 lipca, a finał, w tureckim Samsunie 29-30 września.